• yeni
  • kategoriler

#gaflar

28 Mart 2016

Cinsel tacize uğramış çocukları cezalandıracağız

1 Yıl6 Ay23 Günoldu

Karaman'da 45 çocuğun cinsel tacize uğradığı Ensar Vakfı için "Bir kereden bir şey olmaz" demeye getiren Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu’nun Van’da yaptığı konuşmada ağzından “İhmal, istismar ve tacize uğrayan çocukların cezalandırılması konusu da gündeme alacağımız konulardan bir tanesi” cümlesi döküldü.

28 Mart 2016

Öldürülen kız, zorla mahkemeye getirilecek

1 Yıl6 Ay22 Günoldu
Diyarbakır’da ağabeyi Ali Öğüt tarafından 30 Kasım 2015'te öldürülen 14 yaşındaki Evindar Öğüt’ün, olaydan 2 ay önce, kendisine şiddet uyguladığı gerekçesiyle ağabeyini şikayet ettiği ortaya çıktı. Bu nedenle gözaltına alınan Ali Öğüt savcılık talimatı ile serbest bırakılırken, şikayetle ilgili davanın görüldüğü mahkeme, Evindar Öğüt’e öldürüldükten 45 gün sonra zorla getirme kararı çıkardı.http://www.hurriyet.com.tr/aga...rar-verild
23 Mart 2016

Böyle bir densizlik ve görgüsüzlük görülmedi

1 Yıl6 Ay27 Günoldu

Ağaoğlu Centra Park projesinin tanıkımı için Bakırköy'deki ofisinde bir toplantı yapan inşaatçı Ali Ağaoğlu, Taksim'de yaşanan patlamayı kendi çapında espri konusu yaparak büyük tepki çekti. Ağaoğlu, “O gün de benim ortanca hanımın doğumgünüydü. Ona sözüm vardı, Boğaz’a yemeğe götürecektim. Bir anda aklıma şey geldi (Taksim patlamasını kastediyor). Açıkçası kanıma dokundu. Aldım hanımı, oğlanı da aldım. Aşağı yukarı 15 senedir de ben İstiklal Caddesi’ne hiç gitmemiştim. Hem benim için güzel bir nostalji oldu. Gittim, hanımla, çocukla olayın olduğu yere. Millet fakir, karanfil bırakıyor. Ben gül bıraktım.” (Kendisi gülüyor, yanındaki iki kişi gülüyor, toplantıya katılanlar gülüyor...)

http://www.sozcu.com.tr/2016/e...ul-birakti
22 Mart 2016

AKP'nin Manisa mitingine photoshop ayarı

8 Yıl7 Ay12 Günoldu
AKP Manisa İl Başkanlığı'nın, MHP'nin mitingine katılımın az olduğunu göstermek için sunduğu, kendi mitinglerindeki kalabalığı gösteren fotoğraflardaki insanların, photoshop programıyla çoğaltıldığı ortaya çıktı.http://www.hurriyet.com.tr/mit...oshop-ayar
15 Mart 2016

Tansu Çiller'in 'halüsinasyon' ile imtihanı

16 Yıl7 Ay6 Günoldu

Hükümeti eleştirirken "halüsinasyon" demek isteyen DYP Genel Başkanı Tansu Çiller'in uzun süre dili dönmedi. DYP Grubu'nda Türkiye’de ekonomik krizden çok siyasi bir bunalım yaşandığını belirterek, "Çözüm siyasidir, çünkü bunalım siyasidir" dedi. "Hayal" anlamında "halüsinasyon" sözcüğünü kullanmak isteyen Çiller, "Türkiye gibi bir ülkeyi bu tür halus... bu tür hayali girişimlerde.. halüsyon... halüsyo.. halüs... eehhh... halüs...halüsyon..." diye takıldı. Çiller, bunun üzerine "Bunu söylemekte, Türkçesi'ni ifade etmekte sıkıntı çekiyorum" diye yakındı.

07 Mart 2016

Özal: Yengemin şeyi olsa amcam olurdu

28 Yıl3 Ay3 Günoldu
Başbakan Turgut Özal, tatil için bulunduğu Antalya'da, Side'deki Türtel-2 Tatil Köyü'nün açılışını yaptı. Burada 40 gazeteciyle bir sohbet toplantısı yapan Özal, erken seçim konusunda da soruları yanıtladı. Bir gazetecinin "Muhalefet %45 oy alsa ne yapardınız" sorusuna, "Yengemin şeyi olsa amcam olurdu" diye yanıt verdi. (Kaynak: Milliyet gazetesi)
07 Mart 2016

Küçük Turgut'la Semra Hanım uğraşsın

28 Yıl8 Ay19 Günoldu
Başbakan Turgut Özal'ın muhalefeti eleştirirken, SHP lideri Erdal İnönü için "Küçük Turgut'la uğraşsın" demesi tepki çekti. Özal, torunu Turgut'u kastettiğini söylerken, SHP'li milletvekili Cüneyt Canver, Başbakan'ın eşi Semra Özal'ı kastederek, "Küçük Turgut'la Semra Hanım uğraşsın, o daha iyi tanır" diye cevap verdi. (Kaynak: Milliyet gazetesi)
07 Mart 2016

Özal: İnönü, küçük Turgut'la uğraşsın

28 Yıl8 Ay19 Günoldu
Başbakan Turgut Özal, partisi ANAP'ın TBMM grup toplantısında yaptığı konuşmada, muhalefetin eleştirilerine yanıt verirken, "Bir insanın ailesiyle uğraşmak yanlıştır. İnönü (Erdal) bizim Ahmet'le uğraşıyor. Ahmet biraz ağır gelir, daha ufağı var. Küçük Turgut var, onunla uğraşsın" dedi. (Kaynak: Milliyet gazetesi)
07 Mart 2016

Cenabı Allah'ı size emanet ediyorum

15 Yıl8 Günoldu
DYP lideri Tansu Çiller'in Kırklareli'deki mitingte dili sürçtü ve konuşmasını "Cenabı Allah'ı size emanet ediyorum" diye bitirdi.
07 Mart 2016

Bülent Arınç, Moskova'da konuştu: Lenin'i ölü görmek çok güzel

11 Yıl3 Ay8 Günoldu
TBMM Başkanı Bülent Arınç, Moskova ziyareti sırasında Sovyet Devrimi'nin lideri Vladimir İlyiç Lenin'in mozolesinin önünde "Lenin'i ölü olarak görmek çok güzel" dedi. Arınç bu gafının ardından gazetecilerden sözlerini yayınlamamalarını istedi.
07 Mart 2016

Lanet olsun içimdeki Türkiye sevgisine

8 Yıl9 Ay23 Günoldu
TRT'deki "Sen Türkülerine Söyle"nin jüri üyesi Orhan Hakalmaz; programa konuk olarak katılan Kurtlar Vadisi'nin "Muro"su Mustafa Üstündağ'ın, dizideki "Lanet olsun içimdeki insan sevgisine" sözünden esinlenerek, "Lanet olsun içimdeki Türkiye sevgisine", "Lanet olsun içimdeki bu Anadolu sevgisine" sözlerini kullanınca, kanala tepki yağdı.
07 Mart 2016

Türkiye'nin kurtuluşu Demirel'in ölmesine bağlı

18 Yıl10 Ay20 Günoldu
TBMM Başkanvekili Kamer Genç, Çin Büyükleçiliği'nin resepsiyonunda, Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel için, "Kurtuluş, Demirel'in kısa sürede ölümüne bağlıdır. Ardından da benim yerine gelmeme..." dedi.
07 Mart 2016

Tatlıses'ten Dalyan övgüsü: Buradaki kurbağaları herkes biliyor

12 Yıl3 Ay17 Günoldu
Dalyan'da 6.'sı düzenlenen Uluslararası Caretta Caretta Festivali'nde sahneye çıkan İbrahim Tatlıses, "Buradaki kurbağaları herkes biliyor" dedi. Saz arkadaşının "Kurbağa değil, Caretta Caretta" uyarısı üzerine de "Sen de sosyete olmuşsun" diye konuştu.
07 Mart 2016

Elimizde taş gibi oğlanlar var

31 Yıl11 Ay23 Günoldu
12 Mart 1971 askeri müdahalesinden sonra bir süre İstanbul Sıkıyönetim komutanlığı yapan, MDP Genel Başkanı Turgut Sunalp, o döneme ilişkin olarak Nokta Dergisi'ne verdiği röportajda, Ziverbey'deki Zihni Paşa Köşkü'nde bir kıza copla tecavüz edildiğine ilişkin iddiaya, "Bu kız ciddi şekilde, ağır derecede komunistti. Taş gibi oğlanlar var elimizde.... Copa müracaat etme ihtiyacını hisseder mi?" dedi.
07 Mart 2016

Hülya Avşar'dan 25 yıl önce ölen Ruhi Su'ya selam

7 Yıl9 Ay15 Günoldu
Hülya Avşar'ın programına konuk olan Cem Karaca'nın eşi İlkim Karaca, adının konservatuvardan hocası ozan Ruhi Su tarafından konulduğunu söyleyince, Avşar, “Ona da buradan selam yollayalım, eğer yaşıyorsa” dedi. Karaca, "Ruhi Su öldü, hem de 25 yıl önce" deyince Avşar, çok şaşırdı!
07 Mart 2016

Tatlıses'ten maç sonrası silah atanlara, 'Bilinçli atın' uyarısı

9 Yıl3 Ay26 Gün20 Saat57 Dakika31 Saniyeoldu
İbrahim Tatlıses, "İbo Show" programında, milli maçlardan sonra silah atarak sevinç gösterisi yapanlara seslenerek, "Silah atıyorsanız bilinçli atın" dedi.
07 Mart 2016

Berlusconi'nin Obama yorumu: Yakışıklı, genç ve bronz tenli

8 Yıl11 Ay13 Günoldu
İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi, Rusya Devlet Başkanı Dimitri Medvedev'in davetlisi olarak bulunduğu Moskova'da, ABD Başkanı seçilen Barack Obama için, "Barack Obama, yakışıklı, genç ve bronz tenli. Medvedev'le anlaşmak için her şeye sahip" dedi.
07 Mart 2016

Seray Sever, programa yetişmek için ambulans kiralamış

9 Yıl9 Ay2 Günoldu
Seray Sever, Posta gazetesine, Türkmax'da Oktay Kaynarca ile birlikte sunduğu canlı yayınlanan şov programı "Her Şey Dahil"e yetişebilmek için birkaç kez özel ambulans kiraladığını belirterek, "Neye istersem binerim! N'olacak ki?" dedi.
07 Mart 2016

Nesrin Nas, '9 Mart Tüpçüler Günü'nü kutladı

13 Yıl7 Ay11 Günoldu
ANAP Genel Başkanı Nesrin Nas, seçim çalışmalarını başlatmak için geldiği İzmir'de, eylem hazırlığı yapan tüp satıcılarının kutlama yaptığını sanarak, "9 Mart Tüpçüler Günü'nüzü kutluyorum. Hayırlı uğurlu olsun" dedi.
07 Mart 2016

Deniz Baykal, CHP garajında yakalandı

9 Yıl11 Ay18 Günoldu
Parti meclisini toplamayarak muhalefete taktik uygulayan CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Ankara dışında olduğu için katılmadığını söylediği olağanüstü toplantının hemen sonrasında, genel merkezin garajında dört parti meclisi üyesine yakalandı.

Asıl pezevenk sizlersiniz

20 Yıl3 Ay1 Gün
önce oldu