• yeni
  • kategoriler

#intihar

31 Mart 2016

Kanalizasyona atlayıp, intihar etti

1 Yıl6 Ay21 Gün15 Saat38 Dakika48 Saniyeoldu

Bugüne kadar görülen en ilginç intihar olaylarından biri İstanbul'da yaşandı. Saat 10:00 civarında Esenler Barbaros Caddesi üzerinde yer alan rögar kapağını açan 36 yaşındaki Suriyeli Amir Hattab kanalizasyona atladı. Çevredeki vatandaşların haber vermesi üzerine olay yerine polis, sağlık ve itfaiye ekipleri çağrıldı. Ancak ekipler cenazeyi çıkaramayınca İSKİ ekiplerine haber verildi. Kanal temizleme aracı cenazenin yerini belirledi. Kepçeler, cenazeyi çıkarmak için cadde üzerinde kazı çalışması başlattı. Hattab, Türkiye'ye üç yıl önce gelmişti.

http://www.hurriyet.com.tr/ist...yona-atlad
25 Mart 2016

Galatasaray'ın eski antrenörü ölü bulundu

1 Yıl6 Ay28 Günoldu

Galatasaray'da, Arda Turan, Aydın Yılmaz, Uğur Uçar gibi isimlerin gençlik yıllarında hocalığını yapan U21 Takımı'nın eski antrenörü Zafer Koç, Avcılar Denizköşkler Mahallesi'ndeki bir arsada ölü bulundu. Bir ay önce emekli olarak Galatasaray'dan ayrılan 51 yaşındaki Koç'un cinayete kurban gitmiş olabileceği sanılıyor.

http://www.hurriyet.com.tr/gal...olu-bulund
12 Mart 2016

Türkan Şoray'ın erkek kardeşi Oktay Şoray intihar etti

21 Yıl2 Ay22 Günoldu
Türkan Şoray ile Nazan Şoray'ın, babaları Halit Şoray'ın Necla Şoray ile yaptığı ikinci evliliğinden olan tek erkek kardeşleri Oktay Şoray, Kartal Soğanlık'ta, 5. kattaki evlerinden kendisini boşluğa bıraktı.http://www.turknostalji.com/tu...si-intihar
09 Mart 2016

Kaan Tangöze'nin sevgilisi Ahu Paşakay intihar etti

15 Yıl3 Günoldu

1995 Türkiye 4. güzeli, manken ve fotomodel Ahu Paşakay, evinde kendisini asarak intihar etti. Bir süre yönetmen Mustafa Altıoklar ile aşk yaşayan ve bu ilişkinin bitiminde intihara teşebbüs ettiği iddia edilen 26 yaşındaki Paşakay, son dört yıldır Duman Grubu'nun solisti Kaan Tangöze ile birlikteydi. Ahu Paşakay'ın, kendisi için aralarında "Bal"ın da olduğu şarkılar yazan Kaan Tangöze sık sık tartıştığı biliniyordu. Paşakay'ın intiharın öncesinde, evleri Halilpaşa Yalısı'nda odasına kapandığı, spor yaparken kullandığı atlama ipiyle kendisini astığı bildirildi. Ahu Paşakay, Duman Grubu'nun "Köprüaltı" şarkısının klibinde oynamıştı.

08 Mart 2016

İntihar edene, 'Atla artık' dediler, gözaltına alındılar

1 Yıl7 Ay14 Gün15 Saat8 Dakika48 Saniyeoldu
İstanbul'da bugün bir kişinin Boğaziçi Köprüsü'nün korkuluklarına çıkarak kendini boşluğa bırakıp hayatına son vermesiyle ilgili olayda şok bir gelişme yaşandı. O sırada otomobille köprüden geçerken, "Saatlerce senin yüzünden trafikte bekliyoruz. Atlayacaksan atla" diye Erol Çetin'e bağırıp küfür ettikleri iddia edilen iki kadının "intihara teşvik etmek" suçundan gözaltına alındığı ortaya çıktı. Polis merkezine götürülen kadınların savcılık talimatıyla yarın adliyeye çıkarılması bekleniyor.http://www.hurriyet.com.tr/bog...sok-gelism
07 Mart 2016

'İntihar etti derlerse inanmayın' dedi, intihar ettiğini söylediler

41 Yıl5 Ay14 Günoldu
Almanya'da Baader-Meinhof Grubu olarak adlandırılan, Kızıl Ordu Fraksiyonu'nun kurucularından Ulrike Meinhof'un, Stuttgart Stammheim Cezaevi'nde intihar ettiği açıklandı. Resmi açıklamaya göre, iki yıldır cezaevinde tecrit edilen Meinhof bir havluyu keserek yaptığı halatla, kendisini 719 nolu hücresinin penceresine astı. Mahkemenin henüz sürüyor olması, avukat ve arkadaşlarının moralinin yüksek olduğunu söylemesi ve bir arkadaşına birkaç gün önce "Size intihar ettiğimi söylerlerse bunun cinayet olduğuna emin oldun" demesi, Meinhof'un devlet tarafından öldürüldüğü inancını pekiştirdi. Cesedi üzerinde İngiliz doktorların yaptığı inceleme, öldürüldükten sonra asıldığını söylüyordu. Yapılan otopside Meinhof'un cinsel organında sperm bulunduğu rapor edilmişti. Birçok mezarlık Ulrike Meinhof'un cenazesini kabul etmedi, sonunda Berlin'deki Dreifaltigkeits Mezarlığı'na defnedildi. 2002'de, ölümünün hemen ardından Meinhof'un kafatasından beyninin alındığı ve Magdeburg Üniversitesi'nde saklandığı ortaya çıktı. Beyin ailesine geri verildi ve mezarına gömüldü. Aşağıdaki fotoğrafta, Ulrike Meinhof gazeteci olarak çalıştığı 1964 yılında görülüyor...
07 Mart 2016

Cebine taş doldurdu, kendini sulara bıraktı

76 Yıl6 Ay25 Günoldu
İngiliz feminist yazar Virginia Woolf, Lewes kasabasındaki evlerinin yakınından geçen Ouase ırmağına atlayarak yaşamına son verdi. "Perde Arası" romanını yazdığı dönemde, yeteneğini artık kaybettiğini düşünen 59 yaşındaki yazar, ceplerini taşlarla doldurduktan sonra, kendisini ırmağın sularına bıraktı. 1929 tarihli "Kendine Ait Bir Oda" adlı kitabı feminist hareketin klasiklerinden olan Woolf, savaş korkusu ve yeteneksizleştiğini hissetmenin stresiyle ruhsal bunalıma girmişti. Eşcinsel olduğu bilinen Virginia Woolf'un, "Orlando" isimli romanı, bir aşk mektubuyla beraber o dönemdeki sevgilisi Vita Sackville-West'e adanmıştı.
07 Mart 2016

Bu keder sonsuza kadar sürecek

127 Yıl2 Ay23 Gün23 Saat8 Dakika48 Saniyeoldu
Hollandalı ressam Vincent van Gogh yaşama veda etti. İki ayı aşkın bir süredir yaşadığı Paris yakınlarındaki Auvers-sur-Oise kasabasında, iki gün önce (27 Temmuz 1890) resim malzemelerini yanına alarak bir tarlaya giden Van Gogh, burada kendisini göğsünden tabancayla vurdu. Sendeleyerek kaldığı otele gelip yatağına uzandı. Kanamayı farkeden otel sahibi, iki doktor ve kardeşi Theo van Gogh'u çağırdı ancak müdahaleler 37 yaşındaki ressamın hayatını kurtarmaya yetmedi. Kardeşi Theo, son yıllarında ruhsal sorunlar yaşayan ağabeyinin ölmeden hemen önce, "Bu keder sonsuza kadar sürecek" dediğini söyledi.
07 Mart 2016

Göreni ağlattı, çekeni öldürdü

23 Yıl2 Ay26 Günoldu
"Akbaba ve Çocuk" fotoğrafını çeken Güney Afrikalı foto muhabiri Kevin Carter, bu fotoğraftan kaynaklanan psikolojik baskı nedeniyle intihar etti. Johannesburg'ta, bir ucunu kamyonetinin egzost çıkışına bağladığı hortumun diğer ucunu aracın içine veren Carter, camları kapatıp, motoru çalıştırdı. Koltukta oturan ve kulaklarında walkman takılı olan Carter, bir süre sonra zehirlenerek öldü. Bu fotoğrafla üç ay önce Pulitzer Ödülü kazanan Carter, 34 yaşındaydı. "Akbaba ve Çocuk" fotoğrafını Mart 1993'te Sudan'da çeken Kevin Carter, akbabanın sonradan kaçtığını ve çocuğa zarar vermediğini söylemesine karşın, küçük kızı 1 kilometre ötedeki Birleşmiş Milletler Kampı'na götürmediği için yoğun eleştiri almıştı. Dünyayı derinden etkileyen "Akbaba ve Çocuk" fotoğrafı Afrika'daki açlığa karşı mücadelenin sembollerinden biri olmuş ve yapılan yardımların kat kat artmasını sağlamıştı. Bu arada Kevin Carter, Güney Afrika'daki ırkçılığa karşı uluslararası tepki oluşmasına, çektikleri fotoğraflarla büyük katkıda bulunan Bang Bang Kulübü'nün dört üyesinden biriydi.
07 Mart 2016

Sezer İnanoğlu'nun sunucu eşi Nil Pınar intihar etti

20 Yıl7 Ay5 Saat8 Dakika48 Saniyeoldu
Sezer İnanoğlu'nun 8 aylık eşi sunucu Nil Pınar İnanoğlu, kendilerine ait Kanlıca'daki Mazhar Tan Yalısı'nda yaşamına son verdi. atv'deki "Harika Pazar"ın sunuculuğunu yapan Nil Pınar, Türk sinemasının küçük yıldızı "Sezercik" olarak ünlü Sezer İnanoğlu ile 16 Temmuz 1996'da Çırağan Sarayı'ndaki muhteşem bir düğünle evlenmişti. Nil Pınar'ın kendisini vurduğu silahın, eşi Sezer'in ruhsatlı tabancası olduğu bildirildi. (Kaynak: Milliyet gazetesi) (Tiknot: Nil Pınar, 1991'de Emrah'ın "Ayrılmam Senden" şarkısına çektiği klipte de oynamıştı. Aşağıda bu videoyu izleyebilirsiniz.)
07 Mart 2016

İntihar etmek isteyen adamı, taş atarak caydırmaya çalıştılar

5 Yıl10 Ay8 Günoldu
Adana'da, eşi terk ettiği için 12 katlı bir inşaatın tepesine çıkıp intihara kalkışan İlhan Doğruoluk'u, alt kattaki inşaat işçileri taş atarak vazgeçirmeye çalıştı. 5-6 taş atan işçiler, polisin uyarısıyla bu girişimlerine son verdi. (Kaynak: milliyet.com.tr)
07 Mart 2016

Deniz Seki'nin asistanı intihar etti

10 Yıl2 Ay21 Gün9 Saat38 Dakika48 Saniyeoldu
Şarkıcı Deniz Seki'nin asistanı 23 yaşındaki Özge Tarhan, Beşiktaş'taki ofis binasının 5. katından atlayarak intihar etti. Deniz Seki ve İzel'in evli menajeri Ayhan Günyıl'la iki yıldır birlikte olan Tarhan'ın babası, cenaze töreninde, "Kızım televole kültürünün kurbanı oldu" dedi.
07 Mart 2016

Hızlı trende kendini yaktı, beraberinde bir kadın da öldü

2 Yıl3 Ay23 Günoldu
Japonya'da Tokyo'dan Osaka'ya doğru hareket eden Nozomi isimli hızlı trende bir yolcu kendisini yakarak intihar etti. Trende çıkan yangın sonucu bir kadın hayatını kaybederken, 26 kişi ise yaralandı.
07 Mart 2016

Bekaret kontrolü intihar ettirdi, Bakan 'Önemli değil, üç beş kişi" dedi

19 Yıl9 Ay24 Günoldu
Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Işılay Saygın, Yeni Yüzyıl gazetesine verdiği röportajda, bekaret kontrolu yüzünden intihar eden genç kızlar için, "Ediyorsa edecektir. Bence o kadar önemli bir şey değil. Üç tane, beş tane..." dedi.
07 Mart 2016

Sevgilisinin alışveriş tutkusundan bunaldı, AVM'de intihar etti

3 Yıl10 Ay14 Günoldu
Çin'in Jiangsu eyaletinde, Tao Hsiao adlı 38 yaşındaki bir adam, sevgilisini alışveriş merkezinden çıkarmayı ikna edemeyince, 7'nci kattan atlayarak intihar etti.
07 Mart 2016

İntihar etmek istedi, önüne tabut attılar

5 Yıl8 Ay24 Günoldu
Avcılar'da silah çekerek intihar edeceğini söyleyen Serkan Y. adlı genci 3 saat konuşup ikna edemeyen vatandaşlar, bu durumdan bunalınca, tabut getirip önüne attı.
07 Mart 2016

Pilot uçağı kasıtlı düşürdü, 150 kişi öldü

2 Yıl6 Ay28 Gün13 Saat51 Dakika48 Saniyeoldu
Germanwings Havayolları'nın Barcelona-Düsseldorf seferini yapan 9525 sefer sayılı Airbus A320 tipi bir yolcu uçağı, Fransız Alpleri'nin güneyinde düştü. Kazada 6'sı mürettebat olmak üzere 150 kişi yaşamını yitirdi. Uçağı, yardımcı pilot Andreas Lubitz'in intihar amaçlı olarak düşürdüğü ortaya çıktı.
07 Mart 2016

14 yaşında zorla evlendirilen kız intihar etti

10 Yıl10 Ay3 Günoldu
İzmir'in Bornova İlçesi'nde, 2 ay önce sevmediği biriyle zorla nişanlandırıldığı öne sürülen 14 yaşındaki Medine Seven, yatağında ağzı köpürmüş, baygın halde bulundu. Hastaneye kaldırılırken yolda hayatını kaybeden Medine'nin, 50 tane kalp ilacı içtiği belirlendi.
07 Mart 2016

'Silahlara Veda'nın yazarı Hemingway, tüfekle intihar etti

56 Yıl3 Ay21 Günoldu
Aralarında "Silahlara Veda"nın da bulunduğu bir çok önemli romanının Nobel ödüllü Amerikalı yazarı Ernest Hemingway, Idaho eyaletinin Ketchum kasabasında, kendisini av tüfeğiyle vururak yaşamına son verdi.
07 Mart 2016

İzmit'te halat koptu, Japon mühendis harakiri yaptı

2 Yıl7 Ayoldu
İzmit Körfez geçişi asma köprüsünde, 'Catwalk' olarak bilinen halatın kopması nedeniyle Japon başmühendis 51 yaşındaki Kishi Ryoichi, intihar etti. Cesedi Yalova'nın Altınova ilçesindeki mezarlık girişinde bulunan mühendis, "Sorumlu benim" yazılı bir not bıraktı. Ryoichi'nin, bir maket bıçağıyla bilek ve boğazını keserek "harakiri" yaptığı bildirildi.

Köyün dört delisi, azalığa seçildi

10 Yıl11 Ay24 Gün
önce oldu