• yeni
  • kategoriler

#kadın-erkek

26 Ekim 2017

80'lik kadının, 70'lik kocasından ikizleri oldu

47 Yıl4 Ay1 Günoldu
Yunanistan'da, göz koyduğu erkeği 50 yıl sonra kaçıran 80'lik kadının 70 yaşındaki kocasından ikizleri oldu.
26 Ekim 2017

Kör adam, eşini kör kadınla aldattı!

47 Yıl4 Ay23 Günoldu
İzmir'de gözleri görmeyen bir erkek, karısını, yine gözleri görmeyen bir kadınla aldatırken yakalandı.
31 Mart 2016

Eşinin sevgilisini dolapta yakaladı, üstüne bir de dayak yedi

3 Yıl5 Ay15 Günoldu
İstanbul Kağıthane'de yaşayan Murat Ç., eşinin kendisini aldattığından şüphelenerek ablasıyla bir plan yaptı. Evi basan Murat Ç., eşinin sevgilisini yatak odasındaki dolapta yakaladı. Büyük şok yaşayan koca, bu adamdan bir de dayak yedi. Murat Ç.'nin şikayeti üzerine dava açıldı.http://www.hurriyet.com.tr/esi...ti-haberle
22 Mart 2016

Tecavüze uğramış kadın olsam, tecavüzcümle evlenirdim

15 Yıl7 Ay30 Günoldu
Adalet Bakanı Cemil Çiçek'in başdanışmanı Prof. Dr. Doğan Soyaslan, Milliyet gazetesinden Elif Korap'la yaptığı röportajda, "Tecavüze uğramış kadın olsam, tecavüzcümle evlenir, 'Hadi hayırlısı' derdim. İnsan zamanla alışır" şeklinde konuştu. Soyaslan, Türk Ceza Kanunu üzerinde çalışan TBMM Adalet Alt Komisyonu'nun önceki günkü toplantısında "Kimse bakire olmayan kızla evlenmek istemez" diyerek, tecavüz eden erkeklere, kurbanlarıyla evlenmeleri halinde cez
07 Mart 2016

'Üzerine düştüm' dedi, tecavüzden aklandı

3 Yıl6 Ay8 Günoldu
İngiltere’nin başkenti Londra'da genç bir kadın tarafından tecavüzle suçlanan 46 yaşındaki Suudi Arabistanlı iş adamı Ehsan Abdülaziz, çıkarıldığı mahkemede "Kadının üzerine düştüğü sırada vajinasına sperm bulaştırmış olabileceğini" iddia ederek tüm suçlamalardan aklandı. (Kaynak: hurriyet.com.tr)
07 Mart 2016

Ünlü şair karısı için düello yaptı, öldü

182 Yıl4 Ay26 Günoldu
Birçok uzman tarafından Rus dilinin en büyük şairi ve Rus edebiyatının kurucusu olarak kabul edilen Aleksandr Puşkin, düelloda yaralandıktan iki gün sonra, St. Petersburg'ta 37 yaşında hayata veda etti. Dönemin en güzel kadınlarından Natalya Gonçarova ile evli olan Puşkin, George Charles d'Anthes isimli Çar'ın muhafız alayında görevli genç bir subay ile karısı arasında bir ilişki olduğundan şüphelenmişti. Fransız Devrimi'nden kaçan bir ailenin oğlu olan Anthes
07 Mart 2016

Büyük yazar karısıyla kavga etti, istasyonda öldü

108 Yıl7 Ay4 Günoldu
Dünya edebiyatının en büyük yazarlarından Lev Tolstoy, Astapovo tren istasyonunda hayata veda etti. Savaş ve Barış ile Anna Karenina gibi iki dev esere imza atan Tolstoy, kendi köyü olan Yasnaya Polyana'daki bütün topraklarını köylülere bağışladığı için karısı Sophia ile kavga etmişti. Kimseye haber vermeden trenle İstanbul üzerinden Kudüsü'e gitmeye kalkan 82 yaşındaki yazar, rahatsızlanınca Astapovo istasyonunda inmişti. Tolstoy, istasyon şefinin evinde bak
07 Mart 2016

Kocasından izin aldı, onu nasıl aldattığının kitabını yazdı

34 Yıl9 Ay19 Günoldu
Ünlü tiyatro oyuncusu Füsun Erbulak'ın, yine ünlü tiyatrocu ve karikatürist kocası Altan Erbulak'ı nasıl aldattığını anlattığı "60 Günlük Bir Şey" adlı kitabı yayımlandı. Füsun Erbulak kitapta, genç tiyatro oyuncusu Ahmet Uğurlu ile yaşadığı 60 günlük yasak aşkı anlatıyor. Füsun Erbulak konuyla ilgili olarak "Kitabı baskıya vermeden önce kocama okuttum. Altan 'Eline sağlık karıcığım, çok güzel olmuş' dedi" şeklinde konuştu.
07 Mart 2016

Roma İmparatoru ilk karısından kurtuldu, ikincisinden kurtulamadı

1964 Yıl8 Ay11 Günoldu
Roma İmparatoru Claudius, ikinci karısı Agrippina tarafından zehirlenerek öldürüldü. Milattan Sonra 41-54 arasında Roma İmparatoru olan ve imparatorluğun egemenlik alanını Kuzey Afrika'ya kadar yayan Claudius, izlediği politikalarla imparatorun hazine ve eyalet yönetimleri üzerindeki denetimlerini arttırdı. Kendisine karşı açıkça tertiplere girişen karısı Messalina'yı 48'de boşayan ve yeğeni Agrippina ile evlenen İmparator Claudius, bu evliliği uygun bulmayan Roma
07 Mart 2016

Kadın sorunlarından sorumlu kadın bakan: Ben bir kulum

3 Yıl7 Ayoldu
64. Hükümet'in Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu'nun Twitter'da, kendisine "benbirkulum1" şeklinde bir hesap adı seçmesi sosyal medyada geniş yankı buldu. Kadınların birçok sorun yaşadığı Türkiye'de, bu konulardan sorumlu kadın bakanın kendisine böyle bir kullanıcı adı seçmesi büyük tepki çekti. Türkiye'nin seçilmiş ilk, kabinenin tek türbanlı bakanı olan Ramazanoğlu görevi, seçim hükümetindeki bakan Ayşen Gürcan'dan devralmıştı. Gürca
07 Mart 2016

Tostumu yedim, seni odamda bekliyorum

16 Yıl8 Ay25 Günoldu
Kıbrıs'ta bir otel odasında kalan manken Çağla Şikel'in, meslektaşı Yüksel Ak ile evli olan manken Şenol İpek'e "Tostumu yedim, seni odamda bekliyorum" şeklinde mesaj attığı ortaya çıktı. Bu olay günlerce konuşuldu. Şenol İpek ile Yüksel Ak'ın boşanmalarının temel nedenlerinden biri oldu.
07 Mart 2016

Aynı kızı iki kez kaçırmaya kalktı, dansöz kıyafetiyle oynatıldı

16 Yıl10 Ay11 Günoldu
İzmit'te iki kez kaçırmaya teşebbüs ettiği 16 yaşındaki Y.D'nin yakınları tarafından önce dövülen A.Ü., daha sonra zorla dansöz kıyafeti giydirilerek, mahallede iki saat boyunca oynatıldı. Polis kızın babası A.D. ile 5 yakınını gözaltına aldı. 20 yaşındaki büfeci A.Ü. de kız kaçırmaya teşebbüsten gözaltına alındı. (Kaynak: milliyet.com.tr)
07 Mart 2016

Hülya Avşar: Kadının kaşınanı var, kaşınmayanı var

6 Yıl4 Ay1 Günoldu
"Aile İçi Şiddete Son" kampanyası için düzenlenen kermese katılan Hülya Avşar, "Sadece erkekler dövüyor diye bir şey yok, kadınlar dayak yiyor gibi geliyor bana... Kadının kaşınanı var, kaşınmayanı var... Akıllı kadın dayak yemez..." gibi sözler söyledi. (Kaynak: aksam.com.tr)
07 Mart 2016

Karısını boşayıp, kayınbiraderiyle evlendi

31 Yıl6 Ay12 Günoldu
İtalya'da Parma yakınlarındaki San Secondo kasabasında yaşayan Giuliano Strafurini, karısı Nilde'den boşanıp, kayınbiraderi Mario ile evlendi. Mario, evliliğin kısa süre öncesinde ameliyatla kadın oldu ve Maria adını aldı. (Kaynak: Sabah gazetesi)
07 Mart 2016

Sevişme öncesinde duaya gerek yok

20 Yıl6 Ay17 Günoldu
Diyanet İşleri Başkanlığı, cinsel ilişki öncesinde "sevişme duası" yapılmasının zorunlu olmadığı yönünde fetva verdi. Açıklama, İsmet Zeki Eyüboğlu'nun halkın dini inançlarını topladığı "Anadolu Halk İlaçları" isimli kitabında, "sevişme duası"nın zorunlu olduğunun yazılması üzerine yapıldı. (Kaynak: sabah.com.tr)
07 Mart 2016

Bir karı olmuş 15 milyar

16 Yıl1 Ay9 Günoldu
Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde, evlenemeyen gençler, duvara "Bir karı olmuş 15 milyar" yazarak başlık parasını protesto etti. Siverekli gençlerin başlık parasıyla ilgili diğer duvar yazıları şöyle: "Seven seveni alsın, başlık parası kalksın", "Yaşasın aşk, kahrolsun başlık parası", "Paramız yok diye Mecnun mu olalım"... (Kaynak: Hürriyet gazetesi)
07 Mart 2016

Babalık testinde, babaların yüzde 20'si hüsrana uğradı

14 Yıl7 Ay14 Günoldu
Ankara Üniversitesi Adli Tıp Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi Dr. Ayşim Tuğ, DNA laboratuvarlarında şu ana kadar yapılan 200'ün üzerindeki babalık testinde, başvuranların yüzde 20'sinin çocuğunun gerçek babası olmadığını öğrendiğini açıkladı. (Kaynak: sabah.com.tr)
07 Mart 2016

Seda Sayan'ın 50 mini eteğini yırttım

13 Yıl5 Ay2 Günoldu
Nihat Doğan, şarkıcı Ceylan'ın sunduğu Yıldız Yağmuru programında, sevgilisi Seda Sayan ile bir haftadır konuşmadığını belirterek, "50 mini eteğini yırttım. Çok ağladı ama bir daha yaparsa dolabı yakarım" dedi.
07 Mart 2016

Bir kadın için en büyük ceza bensizlik

9 Yıl5 Ay25 Günoldu
"10" adlı yeni bir albüm çıkaran şarkıcı Suat Suna, Hürriyet'ten Sinem Vural ile yaptığı röportajda, "Bir kadın için beni kaybetmek, bana göre en büyük ceza" dedi.
07 Mart 2016

İbrahim Tatlıses: Kadın hiçbir zaman erkekle eşit olamaz

32 Yıl2 Ay23 Günoldu
İbrahim Tatlıses, Kadınca dergisinde yayımlanan röportajında, "Erkek erkektir, kadın kadındır. Yani kendini bilen bir kadın hiçbir zaman 'Erkekle eşit olacağım' demez. Giyinmeye, yeyip içmeye hakkı var, ama bunun dışında eşitlik olmaz" dedi.

Taş olsa bu Vivaldi'ye dayanmaz

18 Yıl6 Ay13 Gün
önce oldu

Fransa'ya 'Hatay'ı işgal' davası açtılar

13 Yıl5 Ay21 Gün
önce oldu