• yeni
  • kategoriler

#laf salatası

29 Mart 2016

Kemalist ruhu müfredatımızdan çıkarmalıyız

3 Yıl7 Ay18 Günoldu
Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Genel Başkan Yardımcısı Atilla Olçum, sendikanın Burdur İl Divan Toplantısı'nda, "Kemalist ruhu, Kemalist ideolojiyi müfredatımızdan ciddi bir şekilde arındırıp medeniyet değerlerini içselleştirmiş bir müfredatı bu ülkenin en büyük sivil toplum teşkilatı olarak ortaya koymamız gerekiyor" dedi.http://www.hurriyet.com.tr/yer...lojiyi-muf
24 Mart 2016

AKP: Zarrab'ın bizimle bir ilgisi yok

3 Yıl7 Ay20 Günoldu
AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Reza Zarrab'ın ABD'de tutuklanmasını "savcı tasarrufu" olarak nitelendirdi ve Cumhurbaşkanı ya da AKP ile anılmasının söz konusu olamayacağını söyledi. Çelik, "Sayın Cumhurbaşkanımıza ve AK Parti'ye karşı hastalıklı bir muhalefet üretmek şeklinde bir tutum söz konusudur" dedi.http://www.hurriyet.com.tr/ak-...-aciklamas
23 Mart 2016

Böyle bir densizlik ve görgüsüzlük görülmedi

3 Yıl7 Ay21 Günoldu
Ağaoğlu Centra Park projesinin tanıkımı için Bakırköy'deki ofisinde bir toplantı yapan inşaatçı Ali Ağaoğlu, Taksim'de yaşanan patlamayı kendi çapında espri konusu yaparak büyük tepki çekti. Ağaoğlu, “O gün de benim ortanca hanımın doğumgünüydü. Ona sözüm vardı, Boğaz’a yemeğe götürecektim. Bir anda aklıma şey geldi (Taksim patlamasını kastediyor). Açıkçası kanıma dokundu. Aldım hanımı, oğlanı da aldım. Aşağı yukarı 15 senedir de ben İ
22 Mart 2016

Tecavüze uğramış kadın olsam, tecavüzcümle evlenirdim

16 Yıl19 Günoldu
Adalet Bakanı Cemil Çiçek'in başdanışmanı Prof. Dr. Doğan Soyaslan, Milliyet gazetesinden Elif Korap'la yaptığı röportajda, "Tecavüze uğramış kadın olsam, tecavüzcümle evlenir, 'Hadi hayırlısı' derdim. İnsan zamanla alışır" şeklinde konuştu. Soyaslan, Türk Ceza Kanunu üzerinde çalışan TBMM Adalet Alt Komisyonu'nun önceki günkü toplantısında "Kimse bakire olmayan kızla evlenmek istemez" diyerek, tecavüz eden erkeklere, kurbanlarıyla evlenmeleri halinde cez
16 Mart 2016

Çakma tarihçiden skandal tweet'ler

3 Yıl7 Ay29 Gün18 Saat56 Dakika13 Saniyeoldu
Derin Tarih dergisinin genel yayın yönetmenliğini yapan Mustafa Armağan, önceki gün Edirne’ye gitti. İl milli eğitim müdürlüğünün davetiyle Edirne Sosyal Bilimler Lisesi’nde konferans verdi. Okuldaki izlenimlerini twitter hesabından paylaşan Armağan, “Dün bir okula gittim Edirne’de. Okul ele geçirilmiş! Kanton gibi. Kemalist kanton! MEB uyansın!”, “Dün Edirne’deydim. Acilen el atılmazsa
1 gün 19 sa. 43 dk. 47 sn. önce

600 yıllık imparatorluğun 90 yıllık reklam arası bitti

4 Yıl10 Ay1 Gün1 Saat8 Dakika13 Saniyeoldu
AKP Balıkesir Milletvekili Tülay Babuçşu, Facebook'taki hesabında tepki çeken bir yorumda bulundu. Milletvekili Babuşçu, Filistin Devlet Başkanı ile birlikte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tarihteki temsili Türk askerleri ile birlikte çekilmiş olan fotoğrafını paylaştı. Fotoğrafa kendi yorumunu da ekleyen Babuşçu, "Bu resim okunması gereken bir resim. Filistin'i vermediği bahanesiyle yıkılan Osmanlı İmparatorluğu ve Filistin Devlet Başkanı'yla Cumhurbaşkanı'mızın
1 gün 20 sa. 35 dk. 35 sn. önce

Erdoğan'dan Anayasa Mahkemesi'ne tehdit

3 Yıl8 Ay2 Günoldu
Burdur'da 33 projenin toplu açılış törenine katılan C.Başkanı Erdoğan, Anayasa Mahkemesi'nin Can Dündar ve Erdem Gül kararına eleştirilerini "Anayasa Mahkemesi, ülkesinin aleyhinde karar almaktan çekinmemiştir. Çok kırgınım. Niye, o makamda olana dürüstlük yakışır. Ne oldu da bu kadar acele ettiniz? Kim yetki sınırlarının dışına çıkarsa karşısında beni bulur" diye sürdürdü.http://www.hurriyet.com.tr/mil...ar-verdile
07 Mart 2016

Başbakanımız bizim için ikinci peygamber gibidir

10 Yıl11 Ay30 Günoldu
AKP Aydın İl Başkanı İsmail Hakkı Eser, partililere yaptığı bir konuşmada, "Biz Başbakanımızın aşığız. Başbakanımız bizim için ikinci peygamber gibidir" dedi. MHP Grup başkanvekili Oktay Vural, Meclis'te 13 Mart 2009'da yaptğı basın toplantısında bu konuşmanın kaydını dinletti.
07 Mart 2016

Shakira beni tanısa 'Şimdiye kadar erkek görmemişim' der

13 Yıl9 Ay5 Günoldu
Şarkıcı Davut Güloğlu, Hürriyet'ten Dilek Dallıağ'a verdiği röportajda, "En büyük hayalim Shakira'yla bir filmde oynamak. Beni tanısa şimdiye kadar erkek görmemişim der" diye konuştu.
07 Mart 2016

Yoksullar İstanbul'a girmesin

12 Yıloldu
TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, Forum İstanbul Yarıyıl Konferansı'nda, "Göçü yasaklayamayız ama, parası pulu olmayan insanların İstanbul'da yoğunlaşmasının engellenmesi için birtakım tedbirlerin alınması gerekiyor" dedi.
07 Mart 2016

'Kısas insanlık hakkıdır' kafası, Türkiye'ye bakan oldu.

4 Yıl8 Ay28 Gün10 Saat15 Dakika13 Saniyeoldu
Türkiye'nin ilk türbanlı bakanı Ayşen Gürcan, bakan olmadan önce Twittter hesabına, "Kısasta hayat vardır. Mazlumun yanında olmaktır, kararı da maktulün yakınları verir, devlet değil... Kısas insanlık hakkıdır" diye yazdı.
07 Mart 2016

Erdoğan konuşunca doping almış gibi oluyorum

7 Yıl5 Ay15 Gün10 Saat53 Dakika13 Saniyeoldu
Ayşen Gürcan, Twittter hesabına, "Başbakan'ın konuştuğu salı'larda doping almış gibi oluyorum, içimde bir güç doğuyor ki, koşasım ve peşindeyim diyesim geliyor..." diye yazdı.
07 Mart 2016

'Müslüman bir kadın börek yapmasını bilmiyorsa...' sözlerini hatırlamıyor

4 Yıl2 Ay14 Günoldu
Türbanlı Bakan Ayşen Gürcan, "Müslüman bir kadın börek yapmasını bilmiyorsa o aileye dağılmaya mahkumdur" sözleriyle sosyal medyanın yeni fenomeni olurken, "Böyle bir şey söylediğimi düşünmüyorum. Araştırıyoruz" dedi.
07 Mart 2016

Dinçer, Şili'yi eleştirdi, 'Biz üç günde hallederdik' dedi

9 Yıl1 Ayoldu
Şili'deki maden kazasında mahsur kalan 33 işçinin 69 gün sonra yeryüzüne çıkarılmasını yorumlayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer, "Böyle bir kaza bizde olsaydı, üç günde çıkarırdık" dedi. (kaynak: hurriyet.com.tr)
07 Mart 2016

Büyük hayırsever: Zafer Çağlayan

6 Yıl6 Ay21 Günoldu
Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, "Geçmişte çok zor okumuş biri olarak - söylememem lazım ama madem oldu söyleyeyim - 6 yıldır milletvekili maaşımın tek kuruşuna elimi sürmedim. Benim maaşımın tamamı bursa gider" dedi. (Kaynak: sabah.com.tr)
07 Mart 2016

Bize attıkları yumurtaları yeseler, beyinleri gelişir

8 Yıl11 Ay5 Günoldu
Ankara Üniversitesi'nde anayasa konulu bir konferansa katılan AKP'li Burhan Kuzu, yumurta yağmuruna tutuldu. Protestoculara "Beyinsiz" diyen Kuzu, "30 yıldır hocalık yapıyorum. Bu kadar beyinsiz öğrenci grubunu ilk defa bir arada görüyorum. O yumurtaları atacaklarına yeseler, beyinlerine daha iyi gelir. Atılan bu kadar yumurtaya yazık" dedi.
07 Mart 2016

'Birkaç Mehmet öldü diye, Meclis'i toplayamayız'

7 Yıl3 Ay58 Dakika13 Saniyeoldu
PKK eylemlerinin ve şehitlerin artması nedeniyle, tatilde olan TBMM'nin olağanüstü toplanması çağrısı konusunda, AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Habertürk TV'nin 23.00 Haberleri'ne telefon bağlantısıyla katılarak, "PKK bomba patlattı, birkaç Mehmet'i şehit etti diye Meclis'i toplayamayız" dedi.
07 Mart 2016

Biber gazı tamamen doğal ve zararsız

7 Yıl2 Ay29 Günoldu
İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, gaz kullanımıyla ilgili soru önergesini yanıtlarken, biber gazının tamamen doğal, bitkisel olduğunu ve insan sağlığı üzerinde kalıcı hiçbir etkisi olmadığını söyledi. (Kaynak: halkinhabercisi.com)
07 Mart 2016

Hülya Avşar: Kadının kaşınanı var, kaşınmayanı var

6 Yıl8 Ay21 Günoldu
"Aile İçi Şiddete Son" kampanyası için düzenlenen kermese katılan Hülya Avşar, "Sadece erkekler dövüyor diye bir şey yok, kadınlar dayak yiyor gibi geliyor bana... Kadının kaşınanı var, kaşınmayanı var... Akıllı kadın dayak yemez..." gibi sözler söyledi. (Kaynak: aksam.com.tr)
07 Mart 2016

Kadınlar 'hafifçe' dövülebilir

6 Yıl8 Ay5 Günoldu
AKP Kırıkkale İl Başkanı Mehmet Demir, Dünya Kadınlar Günü'nde, Facebook hesabına, "Kadınları hafifçe dövüp korkutabilirsiniz" diye yazdı. (Kaynak: hurriyet.com.tr)

Tavuk, bir günde horoza dönüştü

13 Yıl3 Ay8 Gün
önce oldu

Pavyonun yönetimine TMSF yetkilileri atandı

13 Yıl4 Ay15 Gün
önce oldu