• yeni
  • kategoriler

#nihat erim

26 Ekim 2017

Nihat Erim, Nixon'la bir araya geldi

45 Yıl8 Ay1 Günoldu
Başbakan Nihat Erim, Washington'da ABD Başkanı Richard Nixon'la görüştü. ABD'nin Türkiye'ye Phantom uçakları vermeyeceği bildirildi.
26 Ekim 2017

Nihat Erim, Nixon'ın uçağıyla New York'a gitti

45 Yıl8 Ay3 Günoldu
Başbakan Nihat Erim, ABD Başkanı Richard Nixon'ın kendisine tahsis ettiği başkanlık uçağıyla, New York'a indi ve temaslara başladı. Nihat Erim, uçakta 11 ay sonra ilk kez bir film seyretti.
3 sa. 54 dk. 21 sn. önce

Başbakan Nihat Erim, Paris'te...

45 Yıl10 Ay3 Günoldu
Başbakan Nihat Erim, dört günlük resmi bir ziyarette bulunmak üzere Fransa'nın başkenti Paris'e gitti. Fransız polisi, ASALA nedeniyle sıkı güvenlik önlemleri aldı.
14 Ekim 2017

Eski başbakanlardan Nihat Erim öldürüldü

37 Yıl4 Ay3 Günoldu
12 Mart 1971 darbesinden sonra başbakanlığa getirilen ve o dönemde "Balyoz Operasyonu"nu düzenleyen Nihat Erim, İstanbul Dragos'ta öldürüldü. Suikastı Dev-Sol örgütü üstlendi.
07 Mart 2016

Başbakan Nihat Erim istifa etti

45 Yıl11 Ay19 Günoldu
Başbakan Nihat Erim, 11 bakanın topluca, üç bakanın da ayrı ayrı kabineden çekilmesi üzerine, Cumhurbaşkanı Cevdet Sunay'a istifasını sundu. Bakanlardan Atilla Karaosmanoğlu, Sadi Kocaş, Mehmet Özgüneş, Hamdi Ömeroğlu, Osman Olcay, Şinasi Orel, İsmail Derbil, Atilla Sav, Sezai Ergun, Cahit Karakaş, Selahattin Babüroğlu, Türkan Akyol, Ayhan Çilingiroğlu ve Talat Halman, reformları gerçekleştirme imkanı kalmadığı gerekçesiyle istifa etmişlerdi. (Kaynak: Türkiy
07 Mart 2016

Nihat Erim öldürüldü

37 Yıl4 Ay3 Günoldu
Türkiye'nin 13. Başbakanı Profesör Doktor Nihat Erim, İstanbul Dragos'taki evinin yakınlarında uğradığı saldırı sonucu öldürüldü. Biri kadın olmak üzere 4 saldırganın Anadol marka bir otomobilden açtıkları yaylım ateşi sonucu Erim'in koruma polisi de can verdi. Olay yerinde "Gün Sazak'ı cezalandırdık, şimdi de Nihat Erim'i cezalandırıyoruz - Dev-Sol" yazılı bir bildiri bulundu.

Küçük Turgut'la Semra Hanım uğraşsın

28 Yıl9 Ay22 Gün
önce oldu