• yeni
  • kategoriler

#uçuk kaçık

1 gün 13 sa. 16 dk. 23 sn. önce

Salem Cadı Mahkemeleri'nde ilk dava görüldü

325 Yıl7 Ay19 Günoldu
Salem Cadı Mahkemeleri'nin ilkinde yerli köle Tituba, dilencilik yapan Sarah Good ve kilise toplantılarına katılmayan Sarah Osborne, yargıç önüne çıktı. Bu ünlü "cadı avı"nda 6 ayda 150 kişi tutuklandı, 20 kişi asıldı. Massachusetts eyaleti, 1957'de bu olaylar için resmi olarak özür dileyecektir.
14 Ekim 2017

Ünlü eşcinsel şair, kıskançlık yüzünden diğer ünlü şairi vurdu

144 Yıl3 Ay9 Günoldu
Şair Paul Verlaine, dostu şair Arthur Rimbaud'yu kıskançlık yüzünden Brüksel'de iki el ateş ederek yaraladı. Aralarındaki eşcinsel ilişki Verlaine'in cezasını ağırlaştırdı; iki yıl hapse mahkum oldu.
10 Ekim 2017

Van Gogh, sol kulağını kesti

128 Yıl9 Ay26 Günoldu
Ağır bir depresyon geçiren Hollandalı ressam Vincent Van Gogh sol kulağını kesti. Bir rivayete göre, kestiği kulağını genelevde çalışan bir kadına hediye etti.
5 sa. 16 dk. 56 sn. önce

Kadınlara sigara yasağı

109 Yıl8 Ay28 Günoldu
ABD'nin en büyük şehri New York'ta belediyenin aldığı bir kararla, kadınların toplum içinde sigara içmeleri yasaklandı.
28 Nisan 2016

Gösteri için iki treni kafa kafaya çarpıştırdılar, iki kişi öldü

121 Yıl1 Ay4 Günoldu
ABD'de kısaca Katy olarak da adlandırılan MKT (Missouri-Kansas-Texas) Demiryolları firması, Teksas eyaletindeki Crush adlı bölgede yapılan reklam gösterisinde iki treni kafa kafaya çarpıştırdı. 40 bin kişinin izlediği gösteride, 72 kilometre hızla birbirine giren iki lokomotifin çarpışması sonucunda meydana gelen patlamada seyircilerden ikisi (bazı kaynaklara göre üç) yaşamını kaybetti.
28 Mart 2016

Öldürülen kız, zorla mahkemeye getirilecek

1 Yıl6 Ay22 Günoldu
Diyarbakır’da ağabeyi Ali Öğüt tarafından 30 Kasım 2015'te öldürülen 14 yaşındaki Evindar Öğüt’ün, olaydan 2 ay önce, kendisine şiddet uyguladığı gerekçesiyle ağabeyini şikayet ettiği ortaya çıktı. Bu nedenle gözaltına alınan Ali Öğüt savcılık talimatı ile serbest bırakılırken, şikayetle ilgili davanın görüldüğü mahkeme, Evindar Öğüt’e öldürüldükten 45 gün sonra zorla getirme kararı çıkardı.http://www.hurriyet.com.tr/aga...rar-verild
27 Mart 2016

Soner Arıca, uzaydan dünyaya görevli gelmiş

7 Yıl10 Ay8 Günoldu
Şarkıcı Soner Arıca da 'uzaylı şarkıcılar' kervanına katıldı. Arıca, ciddi ciddi "New York'ta öldüğüme ve sonrasında 50 kişiyle birlikte uzaydan görevli olarak dünyaya geldiğime inanıyorum" dedi.http://www.hurriyet.com.tr/uza...gonderildi
26 Mart 2016

'Eminem'e gel' diye bağıran satıcı, canından oldu

13 Yıl11 Ay17 Günoldu

İstanbul Küçükçekmece'de, rap şarkıcısı Eminem'in tişörtünü satan Turan Gümüş, "Eminem'e gel" diye bağırınca annesinin adı Emine olan Dilaver Akbulut ile kavga etti. Gümüş, Akbulut'u bıçakla yaraladı, Akbulut'un Rıdvan adlı arkadaşı da Gümüş'ü bıçaklayarak öldürüp, kaçtı.

26 Mart 2016

Okey masasına inek düştü

16 Yıl3 Ay10 Günoldu
Nevşehir'in Avanos ilçesi Özkonak beldesinde okey masasına inek düştü. Kahvehanenin üst yolla bitişik olan, otlarla örtülü damına otlanmak için çıkan inek, çatı çökünce, okey oynayanların üzerine indi. Oyunu seyreden Ethem Şahin başından yaralanırken ayağı da kırıldı. Garson Hasan Demirci, "Gürültüye döndüğüm anda, ineği Ethem Amca'nın kafasında gördüm" dedi. (Kaynak: Hürriyet gazetesi)
25 Mart 2016

Uzaylı, kaşlarına dövme yaptırdı!

1 Yıl6 Ay25 Günoldu
Mustafa Topaloğlu yeni imajıyla görüntülendi. "Tanta Mera" adındaki yeni şarkısını piyasaya çıkarmaya hazırlanan "Uzaylı" lakaplı türkücünün yüzünü gerdirip, kaşlarına dövme yaptırmış olması ilgi çekti.
22 Mart 2016

Şevki Yılmaz'ın değil, ineğin sesi

20 Yıl4 Ay16 Günoldu
Refah Partililer, 1990 yılındaki bir konuşmasında TBMM'ne ağır hakarette bulunduğu kayıtlar ortaya çıkan Rize Milletvekili Şevki Yılmaz'ı akıllara durgunluk verecek bir savunmayla aklama çabasına girdi. RP Başkanlık Divanı'nda Yılmaz'ın küfür sözleriyle ilgili Başbakan Necmettin Erbakan'a bilgi verilirken "İsviçre'de teknoloji öyle süper gelişti ki inek sesinden ünlü Maria Callas'ın sesinin tıpkısı taklit edilebiliyor. Yılmaz'a da aynısı yapılmış olabilir" denildi.
22 Mart 2016

Tecavüze uğramış kadın olsam, tecavüzcümle evlenirdim

13 Yıl11 Ay25 Günoldu
Adalet Bakanı Cemil Çiçek'in başdanışmanı Prof. Dr. Doğan Soyaslan, Milliyet gazetesinden Elif Korap'la yaptığı röportajda, "Tecavüze uğramış kadın olsam, tecavüzcümle evlenir, 'Hadi hayırlısı' derdim. İnsan zamanla alışır" şeklinde konuştu. Soyaslan, Türk Ceza Kanunu üzerinde çalışan TBMM Adalet Alt Komisyonu'nun önceki günkü toplantısında "Kimse bakire olmayan kızla evlenmek istemez" diyerek, tecavüz eden erkeklere, kurbanlarıyla evlenmeleri halinde ceza verilmemesini savunmuştu.http://www.milliyet.com.tr/200.../25/guncel
22 Mart 2016

Bakkal amcalar, baba yarısıdır

10 Yıl3 Ay13 Günoldu
Şarkıcı Hande Yener’in, meslektaşları Serdar Ortaç ve Demet Akalın için söylediği "Onlar bakkal şarkısı yapıyorlar" sözleri İstanbul Bakkallar Odası'nı harakete geçirdi. Oda Başkanı İsmail Keskin, "Bakkal amcalar, baba yarısıdır. Hande Yener bu sözleriyle bakkalları basit görmüş, küçük düşürmüştür. Hem kendisine manevi tazminat davası açacağız hem de onu boykot edip, albümlerini almayacağız" dedi.http://www.haberler.com/hande-...ava-aciliy
22 Mart 2016

AKP'nin Manisa mitingine photoshop ayarı

8 Yıl7 Ay11 Günoldu
AKP Manisa İl Başkanlığı'nın, MHP'nin mitingine katılımın az olduğunu göstermek için sunduğu, kendi mitinglerindeki kalabalığı gösteren fotoğraflardaki insanların, photoshop programıyla çoğaltıldığı ortaya çıktı.http://www.hurriyet.com.tr/mit...oshop-ayar
21 Mart 2016

'Rock Hudson'a benziyorsun' dediler, öldüler

22 Yıl9 Ay10 Günoldu
Arkadaşları Vahan Kartallıoğlu ve Nişan Serapyan'la yemeğe giden iş adamı İshak Benlioğlu, kendisini AIDS'ten ölen aktör Rock Hudson'a benzeten iki arkadaşını vurarak öldürdü. Despina Restaurant'taki olayda, cinayet sonrası elindeki silahla gazetecilerle sohbet eden Benlioğlu, muhabir kılığındaki polislerce yakalandı.
11 sa. 13 dk. 17 sn. önce

Canlı bomba, "az zarar vermek" istemiş!

1 Yıl7 Ay12 Saat34 Dakika13 Saniyeoldu
Gazeteci Erhan Çelik, bu sabah İstiklal Caddesi'nde gerçekleşen patlama ile ilgili sosyal medyada paylaşımlarda bulundu. Olaya ilginç bir yorum katan Gülben Ergen’in eşi Erhan Çelik, canlı bombanın zarar vermekten kaçındığını belirtti.http://www.sozcu.com.tr/hayati...ar-vermek-
16 Mart 2016

Hırsızlar, girdikleri evdeki köpeği de çaldı

1 Yıl7 Ay3 Günoldu

İstanbul'da villaların da aralarında bulunduğu evlerde hırsızlık yaptıkları iddia edilen 3 kişi, yakalandı. Şüphelilerin daha önceden başka suçlardan toplam 117 kez polis tarafından yakalandıkları ortaya çıktı. Şüphelilerin Göktürk'te girdikleri bir villada, paraların yanı sıra evin köpeğini de çaldıkları tespit edildi.

http://www.hurriyet.com.tr/vil...r-yakaland
16 Mart 2016

Game of Thrones'ta oynadı, dizinin niye tuttuğunu anlamadı

1 Yıl7 Ay3 Günoldu
Dünyaca ünlü Game of Thrones dizisinde Stannis Baratheon karakterini canlandıran Stephen Dillane, "Dizinin neden bu kadar tuttuğunu anlayamıyorum. Ben sadece para için bu işi yaptım" dedi.
15 Mart 2016

Tansu Çiller'in 'halüsinasyon' ile imtihanı

16 Yıl7 Ay5 Günoldu

Hükümeti eleştirirken "halüsinasyon" demek isteyen DYP Genel Başkanı Tansu Çiller'in uzun süre dili dönmedi. DYP Grubu'nda Türkiye’de ekonomik krizden çok siyasi bir bunalım yaşandığını belirterek, "Çözüm siyasidir, çünkü bunalım siyasidir" dedi. "Hayal" anlamında "halüsinasyon" sözcüğünü kullanmak isteyen Çiller, "Türkiye gibi bir ülkeyi bu tür halus... bu tür hayali girişimlerde.. halüsyon... halüsyo.. halüs... eehhh... halüs...halüsyon..." diye takıldı. Çiller, bunun üzerine "Bunu söylemekte, Türkçesi'ni ifade etmekte sıkıntı çekiyorum" diye yakındı.

13 Mart 2016

Sevgililer Günü'ne özel kaşar

5 Yıl8 Ay8 Günoldu
Yörsan firmasının, 14 Şubat Sevgililer Günü için özel olarak ürettiği kalp şeklindeki kaşar peyniri, raflardaki yerini aldı. Bu olay sosyal medyada büyük yankı kopardı.

Cüppeli'nin jet-ski fotoğrafları

11 Yıl10 Gün
önce oldu