• yeni
  • kategoriler

#uçuk kaçık

26 Ekim 2017

80'lik kadının, 70'lik kocasından ikizleri oldu

47 Yıl23 Günoldu
Yunanistan'da, göz koyduğu erkeği 50 yıl sonra kaçıran 80'lik kadının 70 yaşındaki kocasından ikizleri oldu.
26 Ekim 2017

Çinlilere Nixon için alkış izni çıktı!

47 Yıl23 Günoldu
Resmi bir ziyaret için Pekin'de bulunan ABD Başkanı Richard Nixon'u alkışlayabilmeleri için, Mao tarafından Çinlilere izin verildi.
26 Ekim 2017

Kör adam, eşini kör kadınla aldattı!

47 Yıl1 Ay14 Günoldu
İzmir'de gözleri görmeyen bir erkek, karısını, yine gözleri görmeyen bir kadınla aldatırken yakalandı.
25 Ekim 2017

Hostes uçaktan düştü!

1 Yıl4 Ay21 Günoldu
Çin havayolu şirketi China Eastern'a ait uçakta görülmedik bir kaza yaşandı. Kunming-Tengchong seferini yapmak üzere kalkışa hazırlanan uçağın kapısını kapatan hostes, üç metre yükseklikten aşağıya düştü. Shenzhen Bao'an Uluslararası Havalimanı'nda meydana gelen kazada hostesin ayak kemiklerinde kırılmalar meydana geldi.
25 Ekim 2017

Hesabı az buldu, katliama yol açtı

1 Yıl11 Ay26 Günoldu
"Pisiko" lakaplı Hakan Kaba, Malatya'da kız arkadaşlarıyla gittiği kafede, kendisinden "jest" olsun diye sadece 5 liralık hesap istenince, bunu rencide edici buldu ve görevlilerle tartıştı. Kaba, aynı akşam kardeşi ve 7 arkadaşı ile birlikte yeniden kafeye gitti. Çıkan silahlı çatışmada Hakan Kaba'nın yanı sıra üç kişi daha öldü, 7 kişi de yaralandı.
22 Ekim 2017

Kadın oldu, karısını boşadı!

47 Yıl1 Ay21 Günoldu
İngiltere'nin başkenti Londra'da kadınlık ameliyatı olan 48 yıllık erkek, ilk iş olarak 30 yıllık karısını boşadı.
11 sa. 18 dk. 23 sn. önce

Salem Cadı Mahkemeleri'nde ilk dava görüldü

327 Yıl16 Günoldu
Salem Cadı Mahkemeleri'nin ilkinde yerli köle Tituba, dilencilik yapan Sarah Good ve kilise toplantılarına katılmayan Sarah Osborne, yargıç önüne çıktı. Bu ünlü "cadı avı"nda 6 ayda 150 kişi tutuklandı, 20 kişi asıldı. Massachusetts eyaleti, 1957'de bu olaylar için resmi olarak özür dileyecektir.
14 Ekim 2017

Ünlü eşcinsel şair, kıskançlık yüzünden diğer ünlü şairi vurdu

145 Yıl8 Ay8 Günoldu
Şair Paul Verlaine, dostu şair Arthur Rimbaud'yu kıskançlık yüzünden Brüksel'de iki el ateş ederek yaraladı. Aralarındaki eşcinsel ilişki Verlaine'in cezasını ağırlaştırdı; iki yıl hapse mahkum oldu.
10 Ekim 2017

Van Gogh, sol kulağını kesti

130 Yıl2 Ay23 Günoldu
Ağır bir depresyon geçiren Hollandalı ressam Vincent Van Gogh sol kulağını kesti. Bir rivayete göre, kestiği kulağını genelevde çalışan bir kadına hediye etti.
19 Ocak 2017

Kadınlara sigara yasağı

111 Yıl1 Ay25 Günoldu
ABD'nin en büyük şehri New York'ta belediyenin aldığı bir kararla, kadınların toplum içinde sigara içmeleri yasaklandı.
28 Nisan 2016

Gösteri için iki treni kafa kafaya çarpıştırdılar, iki kişi öldü

122 Yıl6 Ay3 Günoldu
ABD'de kısaca Katy olarak da adlandırılan MKT (Missouri-Kansas-Texas) Demiryolları firması, Teksas eyaletindeki Crush adlı bölgede yapılan reklam gösterisinde iki treni kafa kafaya çarpıştırdı. 40 bin kişinin izlediği gösteride, 72 kilometre hızla birbirine giren iki lokomotifin çarpışması sonucunda meydana gelen patlamada seyircilerden ikisi (bazı kaynaklara göre üç) yaşamını kaybetti.
28 Mart 2016

Öldürülen kız, zorla mahkemeye getirilecek

2 Yıl11 Ay18 Günoldu
Diyarbakır’da ağabeyi Ali Öğüt tarafından 30 Kasım 2015'te öldürülen 14 yaşındaki Evindar Öğüt’ün, olaydan 2 ay önce, kendisine şiddet uyguladığı gerekçesiyle ağabeyini şikayet ettiği ortaya çıktı. Bu nedenle gözaltına alınan Ali Öğüt savcılık talimatı ile serbest bırakılırken, şikayetle ilgili davanın görüldüğü mahkeme, Evindar Öğüt’e öldürüldükten 45 gün sonra zorla getirme kararı çıkardı.http://www.hurriyet.com.tr/aga...rar-veri
27 Mart 2016

Soner Arıca, uzaydan dünyaya görevli gelmiş

9 Yıl3 Ay7 Günoldu
Şarkıcı Soner Arıca da 'uzaylı şarkıcılar' kervanına katıldı. Arıca, ciddi ciddi "New York'ta öldüğüme ve sonrasında 50 kişiyle birlikte uzaydan görevli olarak dünyaya geldiğime inanıyorum" dedi.http://www.hurriyet.com.tr/uza...gonderildi
26 Mart 2016

'Eminem'e gel' diye bağıran satıcı, canından oldu

15 Yıl4 Ay14 Günoldu
İstanbul Küçükçekmece'de, rap şarkıcısı Eminem'in tişörtünü satan Turan Gümüş, "Eminem'e gel" diye bağırınca annesinin adı Emine olan Dilaver Akbulut ile kavga etti. Gümüş, Akbulut'u bıçakla yaraladı, Akbulut'un Rıdvan adlı arkadaşı da Gümüş'ü bıçaklayarak öldürüp, kaçtı.
26 Mart 2016

Okey masasına inek düştü

17 Yıl8 Ay8 Günoldu
Nevşehir'in Avanos ilçesi Özkonak beldesinde okey masasına inek düştü. Kahvehanenin üst yolla bitişik olan, otlarla örtülü damına otlanmak için çıkan inek, çatı çökünce, okey oynayanların üzerine indi. Oyunu seyreden Ethem Şahin başından yaralanırken ayağı da kırıldı. Garson Hasan Demirci, "Gürültüye döndüğüm anda, ineği Ethem Amca'nın kafasında gördüm" dedi. (Kaynak: Hürriyet gazetesi)
25 Mart 2016

Uzaylı, kaşlarına dövme yaptırdı!

2 Yıl11 Ay22 Günoldu
Mustafa Topaloğlu yeni imajıyla görüntülendi. "Tanta Mera" adındaki yeni şarkısını piyasaya çıkarmaya hazırlanan "Uzaylı" lakaplı türkücünün yüzünü gerdirip, kaşlarına dövme yaptırmış olması ilgi çekti.
22 Mart 2016

Şevki Yılmaz'ın değil, ineğin sesi

21 Yıl9 Ay14 Günoldu
Refah Partililer, 1990 yılındaki bir konuşmasında TBMM'ne ağır hakarette bulunduğu kayıtlar ortaya çıkan Rize Milletvekili Şevki Yılmaz'ı akıllara durgunluk verecek bir savunmayla aklama çabasına girdi. RP Başkanlık Divanı'nda Yılmaz'ın küfür sözleriyle ilgili Başbakan Necmettin Erbakan'a bilgi verilirken "İsviçre'de teknoloji öyle süper gelişti ki inek sesinden ünlü Maria Callas'ın sesinin tıpkısı taklit edilebiliyor. Yılmaz'a da aynısı yapılmış olabili
22 Mart 2016

Tecavüze uğramış kadın olsam, tecavüzcümle evlenirdim

15 Yıl4 Ay21 Günoldu
Adalet Bakanı Cemil Çiçek'in başdanışmanı Prof. Dr. Doğan Soyaslan, Milliyet gazetesinden Elif Korap'la yaptığı röportajda, "Tecavüze uğramış kadın olsam, tecavüzcümle evlenir, 'Hadi hayırlısı' derdim. İnsan zamanla alışır" şeklinde konuştu. Soyaslan, Türk Ceza Kanunu üzerinde çalışan TBMM Adalet Alt Komisyonu'nun önceki günkü toplantısında "Kimse bakire olmayan kızla evlenmek istemez" diyerek, tecavüz eden erkeklere, kurbanlarıyla evlenmeleri halinde cez
22 Mart 2016

Bakkal amcalar, baba yarısıdır

11 Yıl8 Ay11 Günoldu
Şarkıcı Hande Yener’in, meslektaşları Serdar Ortaç ve Demet Akalın için söylediği "Onlar bakkal şarkısı yapıyorlar" sözleri İstanbul Bakkallar Odası'nı harakete geçirdi. Oda Başkanı İsmail Keskin, "Bakkal amcalar, baba yarısıdır. Hande Yener bu sözleriyle bakkalları basit görmüş, küçük düşürmüştür. Hem kendisine manevi tazminat davası açacağız hem de onu boykot edip, albümlerini almayacağız" dedi.http://www.haberler.com/hande-...ava-aciliy
22 Mart 2016

AKP'nin Manisa mitingine photoshop ayarı

10 Yıl10 Günoldu
AKP Manisa İl Başkanlığı'nın, MHP'nin mitingine katılımın az olduğunu göstermek için sunduğu, kendi mitinglerindeki kalabalığı gösteren fotoğraflardaki insanların, photoshop programıyla çoğaltıldığı ortaya çıktı.http://www.hurriyet.com.tr/mit...oshop-ayar

İşe bak; susam dikti, kenevir çıktı

13 Yıl9 Ay22 Gün
önce oldu