• yeni
  • kategoriler

#yaşam

31 Mart 2016

Eşinin sevgilisini dolapta yakaladı, üstüne bir de dayak yedi

3 Yıl5 Ay15 Günoldu
İstanbul Kağıthane'de yaşayan Murat Ç., eşinin kendisini aldattığından şüphelenerek ablasıyla bir plan yaptı. Evi basan Murat Ç., eşinin sevgilisini yatak odasındaki dolapta yakaladı. Büyük şok yaşayan koca, bu adamdan bir de dayak yedi. Murat Ç.'nin şikayeti üzerine dava açıldı.http://www.hurriyet.com.tr/esi...ti-haberle
25 Mart 2016

Satürn'ün atmosferi ve okyanusları olan uydusu keşfedildi

364 Yıl2 Ay30 Günoldu
Satürn'ün en büyük uydusu Titan, Hollandalı gökbilimci Christiaan Huygens tarafından keşfedildi. Huygens, Galile'den esinlenerek kardeşiyle beraber geliştirdiği ilk teleskopla Titan'ı keşfetti. Uyduya, "Satürn'ün Uydusu" anlamına gelen latince "Saturni Luna" adını verdi. Satürn'e yakın başka uydular keşfedilince, uydunun ismi "altıncı uydu" anlamında "Satürn VI" oldu. 1847'de ise Yunan mitolojöisinden esinlenerek "Titan" adı verildi. Bir önceki adının "Satürn 6" o
17 Mart 2016

Eski nişanlısından yan balkona geçerek kurtuldu

3 Yıl3 Ay9 Günoldu
Yenibosna'da eski nişanlısının darp ettiği kadın, balkondan sarkarak yardım istedi. Genç kadın yan dairede oturan komşusunun yardımıyla evinin balkondan diğer balkona geçerken, yaşanan anlar saniye saniye cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. http://www.hurriyet.com.tr/ist...-dakikalar
17 Mart 2016

Dünyanın en mutlu ülkesi Danimarka

3 Yıl3 Ay8 Günoldu
Columbia Üniversitesi’nin Earth Institute’sü ile Sustainable Development Solutions Network (SDSN) kurumunun ortaklaşa yaptığı araştırmada, birden fazla kritere göre dünyanın en mutlu ülkeleri sıralandı. 157 ülkenin girdiği raporda ilk sırada Danimarka yer alırken, Türkiye 78’inci oldu. Listenin sonunda ise Burundi yer alıyor.http://www.hurriyet.com.tr/dun...imarka-old
07 Mart 2016

Tuvaletini, tuvalete yapana para ödülü

3 Yıl9 Ay23 Günoldu
Hindistan'ın Ahmedabad kentindeki yetkililer, tuvaletini tuvaletlere yapan çocuklara para ödülü vereceğini duyurdu. Kentin kenar mahallerindeki birçok kişi umumi tuvaletlerde, "cadı olduğu" gerekçesiyle, tuvaletini demiryolu hattına yapıyor.
07 Mart 2016

Vanlılar 'kent' değil inek istedi

17 Yıl27 Günoldu
Vanlılar köy-kent projesi için gelen Dünya Bankası yetkililerine "Biz kent istemiyoruz, birer inek verin yeter" dedi.
07 Mart 2016

Sahte Cebrail, 200 milyon lira haraç topladı

17 Yıl2 Ay3 Günoldu
Kayseri'de Azrail'i es geçip, "Ben Cebrailim hepinizin canınızı alacağım" diyerek tehditler savuran bir adam, 200 milyon lira haraç topladı.
07 Mart 2016

İntihar etmek isteyen adamı, taş atarak caydırmaya çalıştılar

7 Yıl6 Ay9 Günoldu
Adana'da, eşi terk ettiği için 12 katlı bir inşaatın tepesine çıkıp intihara kalkışan İlhan Doğruoluk'u, alt kattaki inşaat işçileri taş atarak vazgeçirmeye çalıştı. 5-6 taş atan işçiler, polisin uyarısıyla bu girişimlerine son verdi. (Kaynak: milliyet.com.tr)
07 Mart 2016

Hayret! Dün hiçbir banka soyulmadı

44 Yıl6 Ay10 Günoldu
Hürriyet gazetesi, hemen her gün banka soygunlarının yapıldığı dönemde, banka soygunu olmayan günün ertesinde, "Hayret! Dün hiçbir banka soyulmadı" başlığıyla haber yaptı.
07 Mart 2016

Teoman'ın 'İki Çocuk' şarkısının ortaya çıkardığı müthiş gerçek

23 Yıl27 Günoldu
Teoman, "İki Çocuk" şarkısında anlattığı, 1980'deki gösteride öldürülen er Zekeriya Önge ile onu öldürdüğü gerekçesiyle idam edilen Erdal Eren'in, uzaktan akrabası olduğunu açıkladı. İkisi de Teoman gibi Giresunlu olan katil zanlısı ile maktulün de uzaktan akraba olduğu ilk kez ortaya çıktı.
07 Mart 2016

Rakı, şarap içerek futbol oynadılar

19 Yıl28 Günoldu
İzmir Bayraklı'da rakı fabrikası ile şarap fabrikası işçileri arasında geleneksel olarak yapılan "Rakıspor-Şarapspor" maçı, 12 yıl aradan sonra yeniden oynandı. 2-2 biten maç sırasında hakem Torik İsmet, futbolcular ve seyirciler su yerine rakı ve şarap içti. (Kaynak: Sabah gazetesi)
07 Mart 2016

Babalık testinde, babaların yüzde 20'si hüsrana uğradı

14 Yıl7 Ay14 Günoldu
Ankara Üniversitesi Adli Tıp Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi Dr. Ayşim Tuğ, DNA laboratuvarlarında şu ana kadar yapılan 200'ün üzerindeki babalık testinde, başvuranların yüzde 20'sinin çocuğunun gerçek babası olmadığını öğrendiğini açıkladı. (Kaynak: sabah.com.tr)
07 Mart 2016

Metrobüse, sırtındaki kurbanlık koçla bindi

3 Yıl9 Ay5 Günoldu
Kurban Bayramı'na sayılı günler kala, bir vatandaş aldığı kurbanlık koçla birlikte metrobüse bindi. Güvenlik görevlisinin uyarısı ve bazı yolcuların tepkisine rağmen Yenibosna durağına giren kişi, sırtında taşıdığı koçla birlikte, Zincirlikuyu yönüne giden metrobüse girdi.
07 Mart 2016

Evi 7 kez soyulunca, hırsızlar için el ilanı hazırladı

6 Yıl6 Ay25 Günoldu
Edirne'de 1,5 yılda evi 7 kez soyulan Arif Pınar adlı vatandaş, hazırladığı el ilanlarına, "Hırsız kardeşim, çalınacak bir şeyim kalmadı, bilgin olsun" yazarak, sokakta vatandaşlara dağıttı.
07 Mart 2016

73'lük adam ineğe tecavüz ederken yakalandı

17 Yıl3 Ay11 Günoldu
Konya'nın Bozkır ilçesi Karabayır köyünde, 73 yaşındaki Ş.K. ineğe tecavüz ederken, hayvanın sahibi A.A.'ya yakalandı. Jandarma tarafından gözaltına alınan Ş.K. suçunu itiraf ederken, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. (Kaynak: hurriyet.com.tr)
07 Mart 2016

Temel İçgüdü'ye özenen Türk kızı, erkek arkadaşını yaktı

19 Yıl7 Ay18 Günoldu
Almanya'da yaşayan 23 yaşındaki K.C. adlı Türk kızı, "Temel İçgüdü" filminden etkilenip, Iraklı erkek arkadaşı Ahmet D.'yi yatağa bağladıktan sonra, üzerine benzin döküp yaktı. Arkadaşı olay yerinde ölen K.C., ikinci ve üçüncü derece yanıklarla kurtuldu. Önce tutuklanan üniversiteli kız, daha sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. (Kaynak: sabah.com.tr)
07 Mart 2016

Fındık için aganigi-naganigi'li tanıtım

19 Yıl7 Ay28 Günoldu
Fındık Tanıtım Grubu, fındık satışını artırmak için yeni bir reklam kampanyası başlattı. Yeni reklam filminde, sanatçı Özkan Uğur, fındığın "aganigi-naganigi"ye yaradığı, yani cinsel gücü artırdığı mesajı veriyor.
07 Mart 2016

Protokol, teleferikte asılı kaldı

55 Yıl8 Ay5 Günoldu
Bursa'da teleferiğin ilk test seferinde şehir elektriği kesilince, milletvekilleri, vali, belediye başkanı ve basın mensupları 150 metre yükseklikte yarım saat asılı kaldı. Elektriğin gelmesi uzayınca, yedek motorlar çalıştırılarak, kabin Kadıyayla'ya götürüldü. (Kaynak: Hürriyet gazetesi)
07 Mart 2016

Yanlış adama, yanlış söz ölüm getirdi

11 Yıl1 Ay21 Gün14 Saat37 Dakika15 Saniyeoldu
Eskişehir'de "Akşamları bu çeşmeye bir kız su doldurmaya geliyor. Eğilince göğüslerini, beli açıldığında da iç çamaşırını gördüm. Kalçaları çok hoşuma gidiyor" dediği adam, kadının kocası çıkan simitçi Mustafa Göktaş, bu kişi tarafından sırtından tüfekle vurularak öldürüldü. (Kaynak: Sabah gazetesi)
07 Mart 2016

Futbolcu, rakibini saha içinde vurdu

50 Yıl9 Ay28 Günoldu
Bursa'da amatör bir maçta çıkan kavgada, futbolculardan Sabahattin Güney, saha kenarındaki arabasında bulunan tüfeği alıp, rakip takım oyuncusu İhsan Bozkurt'u ağır yaraladı. Olaydan sonra kaçan futbolcu aranmaya başladı. (Kaynak: Hürriyet gazetesi)

Bedava internet, 80 yıllık yasaya takıldı

14 Yıl6 Ay22 Gün
önce oldu

Şevki Yılmaz'ın değil, ineğin sesi

22 Yıl20 Gün
önce oldu