|Tarantino|
@|Tarantino|
tiktax kariyeri
@|Tarantino|, 09 Kasım 2015 tarihinde tiktax'a kayıt oldu, ilk tiktax'ını oluşturalı
geçti. Toplamda oluşturduğu 57 adet tiktax 18397 kere izlendi. Sayesinde toplam 8 kişi beğendi, 11 kişi sinirlendi, 11 kişi şaşırdı, 16 kişi üzüldü.
17 Ekim 2017

Atletico Madrid kuruldu

114 Yıl5 Ay24 Günoldu
Ünlü İspanyol futbol takımı Atletico Madrid kuruldu. Maçlarını kendisine ait olan Vicente Calderon Stadyumu'nda oynayan takım, Real Madrid'in başkentteki en önemli rakibidir.
15 Ekim 2017

Osmanlılar, Kosova Savaşı'nda Sırpları yendi

628 Yıl3 Ay22 Günoldu
Kosova Savaşı'nda Osmanlı ordusu, Sırp-Bosna birleşik ordusunu yendi. Padişah I. Murat, kazandığı zaferden bir gün sonra savaş meydanında öldürüldü. Kosova Savaşı 19. ve 20. yüzyıl Sırp milliyetçiliğinin referanslarından biridir.
14 Ekim 2017

George Stephenson, çalışan ilk lokomotifi yaptı

203 Yıl2 Ay25 Günoldu
İngiliz makine mühendisi George Stephenson'ın kömür yüklü kantarları çekmek için tasarladığı ve adını Prusyalı generalden alan "Blüchare" adlı lokomotif, Killingworth'taki ahşap raylarda çalıştı. Daha önce de lokomotif tasarlanmıştı ama bu, çalışan ilk lokomotif oldu.
12 Ekim 2017

Cingöz Recai filminin galası yapıldı

9 Günoldu

Başrollerini Kenan İmirzalıoğlu, Meryem Uzerli ve Haluk Bilginer'in paylaştığı, Peyami Safa'nın aynı isimli eserinden uyarlanan "Cingöz Recai" filminin galası Kanyon'da yapıldı.

6 sa. 52 dk. 27 sn. önce

Oktay Arayıcı vefat etti

32 Yıl8 Ay29 Günoldu
Türk oyun yazarı ve senarist Oktay Arayıcı, İstanbul'da 49 yaşında öldü.
23 sa. 14 dk. 59 sn. önce

Filipinlerde başkanlık el değiştirdi

16 Yıl8 Ay29 Günoldu
Uzakdoğu Asya ülkesi Filipinler'de, Devlet Başkan Yardımcısı Gloria Arroyo, sokağın ve ordunun baskısıyla Joseph Estrada'nın yerine Devlet Başkanı oldu.
1 gün 3 sa. 41 dk. 20 sn. önce

ODTÜ kapatıldı

46 Yıl9 Ayoldu
Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ), Akademik Konsey'in kararıyla süresiz olarak kapatıldı.
08 Mart 2016

2016 Ramazan Bayramı'nda beş gün tatil var

1 Yıl3 Ay16 Gün18 Saat56 Dakika14 Saniyeoldu
2016 Ramazan Bayramı'nın birinci günü... 2016 Ramazan Bayramı'nın ilk günü pazartesiye denk geliyor. bayramın son gününün çarşambaya rastladığı göz önüne alınırsa, çalışanlara cumartesi ile çarşamba arasında beş gün tatil yapma imkanı doğacak. (Kaynak: takvim.com)
07 Mart 2016

Beyazıt Meydanı'na uçak indi

103 Yıl5 Ay23 Günoldu
Yeşilköy Teyyare Mektebi öğretmenlerinden pilot Mehmet Ali (Kurçer), uçağıyla Beyazıt Meydanı'na indi. Harbiye Nazırı Enver Paşa'nın arkadaşlarıyla yaptığı, Beyazıt Meydanı'na uçak inip inemeyeceği konusundaki bir tartışmaya kulak misafiri olan Mehmet Ali, bunu denemeye karar verdi. Önce Harbiye Nezareti'ne telefon ettirerek uçuşu haber veren genç pilot, Başmuallim Fesa Bey'e farkettirmeden REP uçağışya Yeşilköy'den havalandı. Pike yaparak telefon tellerinin arasından sıyrılmayı başardı ve Beyazıt Meydanı'na indi. Subay ve kumandalar ile birlikte Mehmet Ali'yi karşılayan Enver Paşa, pilotu tebrik etti. (Tiknot: Mehmet Ali, daha sonra Birinci Dünya Savaşı sırasında Çanakkale ve Irak'ta görev yaptı.)
07 Mart 2016

İyi, Kötü, Çirkin gösterime girdi

48 Yıl9 Ay7 Günoldu
Sergio Leone'nin yönettiği 1966 İtalya yapımı "spagetti western" filmi İyi, Kötü, Çirkin (İtalyanca: Il buono, il brutto, il cattivo), Türkiye'de vizyona girdi. Başrollerinde Clint Eastwood, Lee van Cleef ve Eli Wallach'ın oynadığı film, üç kanun dışı kovboyun öyküsünü anlatıyor. Clint Eastwood bu filmle dünya çapında tanınan bir şöhret olmuştu. Filmin unutulmaz müziği ise İtalyan besteci Ennio Morricone'ye ait.
07 Mart 2016

Günseli Başar, Türkiye Güzeli

66 Yıl7 Günoldu
Cumhuriyet gazetesi tarafından düzenlenen Türkiye Güzellik Yarışması'nda birinciliği Günseli Başar kazandı. Güzel Sanatlar Akademisi öğrencisi olan 18 yaşındaki Günsel Başar, yarışmaya hocalarının ısrarıyla katılmıştı.
07 Mart 2016

Deniz Gezmiş ve arkadaşlarına idam cezası

46 Yıl11 Günoldu
16 Temmuz 1971'de Ankara 1 No'lu Sıkıyönetim Mahkemesi'nde yargılanmalarına başlanan Deniz Gezmiş ve 17 arkadaşı ile ilgili nihai karar açıklandı. Deniz Gezmiş ile 17 arkadaşı, idama mahkum edildi. "Anayasayı cebir yoluyla değiştirmeye teşebbüs" suçlamasıyla yargılanan sanıklardan 3'ü, Tuğgeneral Ali Elverdi başkanlığındaki mahkemece, delil yetersizliğinden beraat ettirilirken, davanın tek kadın sanığı Sevim Onursal, 5 yıl ağır hapse mahkum oldu. İdama mahkum olan sanıkların isimleri şöyle: Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan, Hüseyin İnan, Atilla Keskin, Metin Yıldırımtürk, Ahmet Erdoğan, Recep Sakın, Mehmet Asal, Osman Arkış, Ercan Öztürk, Semih Orcan, Hacı Tonak, Mustafa Yalçıner, Cengiz Baltacı, Metin Güngörmüş, Mete Ertekin, Mehmet Nakipoğlu ve Mustafa Çubuk.
07 Mart 2016

12 Nazi liderine idam cezası

71 Yıl20 Günoldu
Almanya'nın Nürnberg kentinde, ABD, Birleşik Krallık, Fransa ve Sovyetler Birliği tarafından oluşturulan Uluslararası Askeri Ceza Mahkemesi'nin son duruşması yapıldı. Ekim 1945'te başlayan ve "Nürnberg Mahkemeleri" olarak bilinen yargılama sonunda, "insanlık suçu" işleyen Nazi liderlerinden Göring, Ribbentrop, Keitel, Kaltenbrunner, Rosenberg, Frank, Frick, Streicher, Sauckel, Jodl, Seyss­Inquart ve Bormann ölüm cezası aldı. Hess, Funk ve Raeder'e ömür boyu, Dönitz, Schirach, Speer ve Neurath'a ise 10–20 yıl arasında hapis cezaları verildi. Schacht, von Papen ve Fritzsche ise beraat etti.
07 Mart 2016

İbrahim Tatlıses şarkıları sara nöbetlerini tetikliyor

10 Yıl10 Ay1 Günoldu
Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erdal Işık, Tuna Valsi, 5. Senfoni gibi bazı klasik müzik parçalarıyla birlikte İbrahim Tatlıses'in bazı türkülerinin de sara nöbetlerini tetiklediğini açıkladı.
07 Mart 2016

ÖTV zamları fakiri ilgilendirmez

6 Yıl5 Günoldu
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, bir TV kanalında son yapılan ÖTV artışını savunurken, "Gerekli olduğu için yapılmıştır, fakiri ilgilendirmez" dedi. (Kaynak: habertürk.com)
07 Mart 2016

TDK'dan 'logaritma'nın Türkçe karşılığı için ödül

80 Yıl6 Ay17 Günoldu
Türk Dil Kurumu (TDK), "Logaritma" kelimesinin Türkçe karşılığını bulana yüz lira ikramiye vereceğini duyurdu. Genel Sekreter adına M.R. Tankut imzasıyla yayımlanan ilanda, ödülün şimdiden bankaya yatırıldığı bildirildi. (Kaynak: Akşam gazetesi)
07 Mart 2016

Vatandaş 'Bir şey soracağım' dedi, Bakan 'Artistlik yapma' deyip kovdu

8 Yıl7 Ay8 Günoldu
Tarım ve Köy İşleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Bitlis'teki AKP seçim bürosunu ziyaret ettiği sırada, kendisine yaklaşıp "Birşey soracağım vekilim" diyen vatandaşı daha dinlemeden "Artislik yapma, sesini yükseltme" diyerek azarladı. Vatandaş korumalar tarafından uzaklaştırıldı.
07 Mart 2016

Yılmaz Güney, ruhsatsız silah taşımaktan tutuklandı

47 Yıl11 Ay11 Günoldu
İstanbul Beyoğlu Balo Sokak'taki Beşiktaşlılar Kulübü'nde iki ruhsatsız tabancayla yakalanan Yılmaz Güney ile yanındaki arkadaşı Dündar Kılıç, mahkemeye çıkarılarak tutuklandı.
07 Mart 2016

Savaş karşıtı sembolün üstü örtülüp savaş çığırtkanlığı yapıldı

14 Yıl8 Ay15 Günoldu
ABD Dışişleri Bakanı Colin Powell, Birleşmiş Milletler'de Irak'ın işgali için destek isterken, salonun duvarında bulunan savaş karşıtlığının sembolü olan Picasso'nun eseri Guernica tablosunun üzeri örtüldü.
07 Mart 2016

Mahsun Kırmızıgül: Beni kebap platformuna çekmeyin

13 Yıl6 Ay29 Günoldu
Mahsun Kırmızıgül, Sabah gazetesinin Pazar ekine verdiği röportajda, "En iyi kebap nerede yenir?" sorusuna, "Beni kebap platformuna çekmeyin. Ben İtalyan mutfağını severim" diye yanıt verdi.

Yeni yasa, seri cinayetlere çanak tuttu

11 Yıl2 Ay13 Gün
önce oldu

Pavyonun yönetimine TMSF yetkilileri atandı

11 Yıl3 Ay21 Gün
önce oldu

Tuvaletini, tuvalete yapana para ödülü

2 Yıl1 Ay18 Gün
önce oldu