Kristiano
@Kristiano
tiktax kariyeri
@Kristiano, 09 Kasım 2015 tarihinde tiktax'a kayıt oldu, ilk tiktax'ını oluşturalı
geçti. Toplamda oluşturduğu 51 adet tiktax 30290 kere izlendi. Sayesinde toplam 9 kişi beğendi, 8 kişi sinirlendi, 6 kişi şaşırdı, 15 kişi üzüldü.
28 Ekim 2017

Muhammed Ali, ilk profesyonel maçını kazandı

58 Yıl11 Ay25 Günoldu
Muhammed Ali (o dönemdeki adıyla Cassius Clay), profesyonel boksör olarak ilk maçına doğuduğu kent olan Kentucky eyaletindeki Louisville'de çıktı. Muhammed Ali rakibi Tunney Hunsaker'ı altı raund sonunda yendi. Aşağıda Muhammet Ali'nin Tunney Hunsaker ile yaptığı ilk profesyonel maçı...
27 Ekim 2017

Yeni Dünya'da ilk üniversite...

480 Yıl11 Ay26 Günoldu
Amerika kıtasının ilk üniversitesi olan Universidad Santo Tomas de Aquino, Hispaniola adasındaki Santo Domingo şehrinde (günümüzde Dominik Cumhuriye'tinin başkenti) kuruldu.
26 Ekim 2017

Gerhard Schröder, Almanya Başbakanı oldu

20 Yıl11 Ay27 Günoldu
Almanya'da SPD (Sosyal demokrat parti) lideri Gerhard Schröder, başbakan oldu.
26 Ekim 2017

Genelkurmay başkanının görev süresi uzatıldı

47 Yıl8 Ay14 Günoldu
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Memduh Tağmaç'ın görev süresi bir yıl uzatıldı.
1 gün 20 sa. 26 dk. 8 sn. önce

İsmet İnönü, sıkıyönetim ve idamlara karşı çıktı

47 Yıl9 Ayoldu
TBMM'nin ortak toplantısında konuşan İsmet İnönü, sıkıyönetim ve idamlara karşı çıktı.
19 Ekim 2017

İnci dergisinin ilk sayısı yayımlandı

100 Yıl8 Ay22 Günoldu
"Kadınlığa ait bilcümle nazari ve ilmi meselelerden bahseden resimli kadın mecmuası" İnci'nin ilk sayısı yayımlandı. Sahibi Sedat Simavi olan derginin kapağında şık kadın illüstrasyonları vardı.
15 Ekim 2017

'Yabancı kadınla tokalaşmak, cehennem ateşi tutmakla eş değerdir'

2 Yıl9 Günoldu
Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, kişisel sosyal medya hesabından "yabancı bir kadın ile tokalaşmanın ateş tutmaktan daha korkunç olduğu" fetvasını paylaştı. Gönüllü, Facebook hesabında "Bir kadının eli, yabancı bir erkeğin eline değmesi zaruret yokken haramdır. Bu itibarla, hiçbir ihtiyaca dayanmayan tokalaşmada bu haramlık bahismevzu olur. Yabancı bir erkek yabancı kadınla tokalaşamaz, elini namahremin eline süremez. Resûl-i Ekrem Efendimiz (sav), yabancı bir kadının elini tokalaşmak için tutmanın, ateş tutmaktan daha korkunç olduğunu haber vermiş, namahremin elini tutanın cehennem ateşi avuçlayacağına işarette bulunmuştur" diye yazdı.
14 Ekim 2017

Selahaddin Eyyubi'nin ordusu, Hıttin'de Haçlılar'ı yendi

832 Yıl3 Ay20 Günoldu
Selahaddin Eyyubi komutasındaki Müslümanlar, Kudüs Kralı Guy de Lusignan önderliğindeki Haçlıları Taberiyye gölü yakınlarındaki Hıttin'de bozguna uğrattı.
19 Ocak 2017

TÜSİAD'tan demokrasi paketi

22 Yıl9 Ay4 Günoldu
Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), "Demokratik standartların yükseltilmesi paketi"ni TBMM Başkanlığı ile Genelkurmay Başkanlığına sundu. TÜSİAD raporda Kürtçe eğitimin serbest bırakılmasını da önerdi.
10 Nisan 2016

Zeytinli Rock Festivali 2016 başlıyor

3 Yıl1 Ay29 Günoldu

Balıkesir'de gerçekleşecek olan Zeytinli Rock Festivali, 25 Ağustos 2016'da başlayacak. Milyon Yapım tarafından organizasyonu yapılan ve 3 gün sürecek olan festivale yerli rock gruplarının yanı sıra Yunanistan, Bulgaristan, Romanya, Almanya ve Kıbrıs'tan da amatör ve profesyonel grupların katılması bekleniyor.

http://www.biletix.com/etkinli...108603393/
07 Mart 2016

Baba filmi vizyonda

45 Yıl11 Ay22 Günoldu
Mario Puzo'nun yazdığı aynı adlı romandan uyarlanan, Francis Ford Coppola'nın yönettiği Baba (The Godfather) filmi Türkiye'de gösterime girdi. Marlon Brando ve Al Pacino'nun başrollerini paylaştığı filmde ayrıca James Caan, Robert Duvall, Diane Keaton, John Cazale oynuyor. New York'ta yaşayan güçlü bir İtalyan mafya ailesi olan Corleone'lerin öyküsünü anlatan filmde, İtalya ve New York'un en meşhur uyuşturucu üreticisi ve dağıtıcısı olan "Türk" lakaplı Solozzo adlı bir karakter de bulunuyor.
07 Mart 2016

Latin harfli ilk kağıt Türk parası piyasada

82 Yıl9 Günoldu
Harf Devrimi'nden dokuz yıl sonra, ilk kağıt Türk parası beş liralık kupür olarak kullanıma girdi. İngiltere'de 14 milyon adet basılan paranın ön yüzünde Atatürk portresi, arka yüzünde ise Ankara'daki Güvenlik Anıtı yer alıyor. Paranın üzerinde Merkez Bankası Umum Müdürü Selahattin Çam ile Umum Müdür Muavini Said Erda'nın imzaları da bulunuyor. (Tiknot: Bu paralar yaklaşık 25 yıl piyasada kaldı ve 11 Kasım 1962'de tedavülden kaldırıldı.)
07 Mart 2016

Gazeteci Hasan Fehmi'yi Galata Köprüsü'nde vurdular

110 Yıl6 Ay18 Günoldu
Serbesti gazetesinin yazışleri müdürü ve başyazarı Hasan Fehmi, arkadaşı Ertuğral Şakir Bey'le Beyoğlu'ndan Sirkeci'ye giderken, Galata Köprüsü'nde vurularak öldürüldü. Gözünden girip beyninden giren tek kurşun sonucu hastaneye kaldırılırken yolda ölen Hasan Fehmi, ilk "basın şehidi" olarak tarihe geçti. Saldırıda Ertuğrul Şakir de kasığından yararlandı. Yazılarında İttihat ve Terakki yönetimini sert dille eleştiren Hasan Fehmi'nin cenaze töreninde çoğu hukuk ve mülkiye öğrencilerinden oluşan 50 bin kişilik bir kalabalık protesto gösterisi yaptı. Bu gösterilerden 5 gün sonra 31 Mart Ayaklanması ortaya çıktı. (Tiknot: Gazeteci Hasan Fehmi Bey'in öldürüldüğü 6 Nisan günü, 1996'da Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından "Basın Şehitleri Günü" olarak kabul edildi; 2005'ten bu yana ise bu anma gününün adı "Öldürülen Gazeteciler Günü" olarak değiştirildi.)
07 Mart 2016

Kocasından izin aldı, onu nasıl aldattığının kitabını yazdı

35 Yıl1 Ay19 Günoldu
Ünlü tiyatro oyuncusu Füsun Erbulak'ın, yine ünlü tiyatrocu ve karikatürist kocası Altan Erbulak'ı nasıl aldattığını anlattığı "60 Günlük Bir Şey" adlı kitabı yayımlandı. Füsun Erbulak kitapta, genç tiyatro oyuncusu Ahmet Uğurlu ile yaşadığı 60 günlük yasak aşkı anlatıyor. Füsun Erbulak konuyla ilgili olarak "Kitabı baskıya vermeden önce kocama okuttum. Altan 'Eline sağlık karıcığım, çok güzel olmuş' dedi" şeklinde konuştu.
07 Mart 2016

Evlilik nasihatlarıyla ünlü teknik direktörün, aldatma videoları ortaya çıktı

11 Yıl7 Ay1 Günoldu

İngiltere Premier Ligi takımlarından Derby County'nin menajeri Paul Jewell'in, sarışın evli bir kadınla eşini aldattığı sahneleri, saatlerce videoya kaydettiği ortaya çıktı. Skandal, News of the World gazetesinde yer aldı. Futbolcularına yaptığı evlilik nasihatlarıyla ünlü olan Jewell'e en ilginç tepki, ligin son sırasında yer alan Derbi County'nin başkanından geldi: Keşke yatakta gösterdiği bu performansı işinde de gösterebilseydi!

07 Mart 2016

Victoria, 'geceliğiyle' İngiltere Kraliçesi oldu

182 Yıl4 Ay4 Gün1 Saat29 Dakika36 Saniyeoldu
Birleşik Krallık tarihinin en önemli hükümdarlarından Kraliçe Victoria, amcası 1V. William'ın ölümü üzerine, 18 yaşında taç giydi. Victoria günlüğüne o anları şöyle yazdı: "Saat 6'da annem tarafından uyandırıldım, bana Canterbury başpiskoposu ve Lord Conyngham'ın burada olduklarını ve görüşmek istediklerini söyledi. Yataktan kalktım ve oturma odasına gittim - sadece geceliğimleydim - ve onları gördüm. Conyngham o zaman bana amcamın artık olmadığını, bu sabah saat 2 yi 12 geçe öldüğünü bildirdi. Ve sonuç olarak ben Kraliçe idim".
07 Mart 2016

Midilliye tecavüz eden Türk, kendini ele verdi

17 Yıl5 Ay24 Günoldu
İngiltere'de bir midilliye tecavüz ederken pantolon ve cüzdanını düşüren T.Ö. adlı Türk, polise soygun ihbarı yaptı. Ancak DNA testi, skandalı ortaya çıkardı. (Kaynak: habervitrini.com)
07 Mart 2016

Tommiks'in ilk sayısı çıktı

68 Yıl3 Ay23 Günoldu
Türkiye'de "Tommiks" olarak bilinen çizgi roman, İtalya'da "Capitan Miki adıyla ilk kez yayımlandı. "EsseGesse" çizim stüdyosu tarafından yaratılan çizgi romanın karakterleri, dönemin sinema oyuncularından esinlendi. Yüzbaşı Tommiks (Capitan Miki) karakteri Anthony Perkins'ten, Konyakçı karakteri Walter Brennan'dan, Doktor Salosso karakteri ise "Stagecoach" filminde Thomas Mitchel'in oynadığı alkolik doktordan esinlenerek yaratıldı.
07 Mart 2016

Kaddafi, BM'de konuştu, tercüman telef oldu

10 Yıl28 Günoldu
BM Genel Kurulu'nda ilk kez konuşan Libya lideri Albay Muammer Kaddafi'nin konuşması 15 dakika sürmesi gerekirken, 95 dakikayı bulunca, ilk 75 dakikayı simultane olarak çeviren Libyalı tercüman, "Artık daha fazla yapamıyorum" diyerek havlu attı.
07 Mart 2016

Türkiye'nin kurtuluşu Demirel'in ölmesine bağlı

20 Yıl10 Ay24 Günoldu
TBMM Başkanvekili Kamer Genç, Çin Büyükleçiliği'nin resepsiyonunda, Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel için, "Kurtuluş, Demirel'in kısa sürede ölümüne bağlıdır. Ardından da benim yerine gelmeme..." dedi.

Selamını almayan arkadaşını bıçakladı

6 Yıl6 Ay12 Gün
önce oldu

Ördekçioğlu, tarih yazan sloganı üretti!

14 Yıl10 Ay20 Gün
önce oldu

Chaney, kuş yerine arkadaşını avladı

13 Yıl8 Ay10 Gün
önce oldu