Tır Şöförü
@Tır Şöförü
tiktax kariyeri
@Tır Şöförü, 09 Kasım 2015 tarihinde tiktax'a kayıt oldu, ilk tiktax'ını oluşturalı
geçti. Toplamda oluşturduğu 53 adet tiktax 15330 kere izlendi. Sayesinde toplam 11 kişi beğendi, 13 kişi sinirlendi, 7 kişi şaşırdı, 7 kişi üzüldü.
16 Ekim 2017

Bezmialem Valide Sultan, 46 yaşında öldü

164 Yıl5 Ay18 Günoldu
II. Mahmut'un eşlerinden Bezmialem Valide Sultan, 46 yaşında İstanbul'da öldü. Küçük yaşta tahta çıkan oğlu Abdümecit'e yazdığı mektuplar, yaptırdığı çeşme, okul, hastane gibi hayırlarıyla bilinir.
14 Ekim 2017

İsteseniz de, istemeseniz de bu tasarı meclisten geçecek

7 Günoldu

AKP Parti genişletilmiş il başkanları toplantısında konuşan AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, müftülere nikah kıyma yetkisinin verilmesini eleştirenlere, "İsteseniz de, istemeseniz de bu tasarı Meclis'ten geçecek" diye seslendi. Ana muhalefetin toplumu tanımadığını savunan Erdoğan, "Senin memurlarının lafını o Anadolu'daki kız dinlemez ama bir hocaefendinin lafını herkes dinler" ifadesini kullandı.

14 Ekim 2017

Allah bu çocuğu anasından da babasından da korusun!

7 Günoldu

Beşiktaşlı futbolcu Caner Erkin'in eski eşi Asena Atalay'dan olan oğlu Çınar'ın velayetini almak için açtığı davanın görülmesine yine gergin bir şekilde devam edildi. Tarafların sık sık tartışma yaşadığı duruşmada Hakim, "Allah Çınar'ı iki taraftan da korusun, benim anladığım budur" dedi.

12 Ekim 2017

Tuğba Kuruyemiş'e kayyum atandı

8 Günoldu
Türkiye genelinde 63 mağazası bulunan Tuğba Kuruyemiş’e kayyum atandı. Sulh Ceza Hâkimliği kararı ile yapılan kayyum ataması ile birlikte şirketin yönetimi TMSF’ye geçti. Konu ile ilgili Tuğba Kuruyemiş adına yapılan açıklamada ise TMSF yetkililerinin kendilerine tedbiren denetim altında olacakları bilgisini verdikleri belirtildi.
09 Ekim 2017

Alain Delon dünyaya geldi

81 Yıl11 Ay12 Günoldu
Fransız aktör Alain Delon doğdu. Melville, Visconti, Maile ve Leconte gibi önemli yönetmenlerle çalışan Delon, bir dönemin en yakışıklı aktörü kabul edilir.
5 sa. 21 dk. 3 sn. önce

Ivan Mikheevich Pervushin dünyaya geldi

190 Yıl8 Ay29 Günoldu
Rus matematikçi Ivan Mikheevich Pervushin, Avrupa Rusyası'nın güneydoğusundali Lysva kasabasında doğdu.
5 sa. 21 dk. 3 sn. önce

Beş öğrenci lideri tutuklandı

50 Yıl8 Ay29 Günoldu
Türkiye Milli Talebe Federasyonu'nun beş yöneticisi günü tutuklandı. Sencer Güneşsoy, Baykan Kalaba, Naci Özdemir, Hüsnü Temiz, Kazım Musa bir gün önce polis tarafından mühürlenen federasyon binasına girmek istemişlerdi.
9 sa. 47 dk. 24 sn. önce

George Bush, ABD Başkanı seçildi

28 Yıl9 Ayoldu
George Herbert Walker Bush (baba Bush), Amerika Birleşik Devletleri'nin 41. başkanı seçildi.
9 sa. 47 dk. 24 sn. önce

Askerlik süresi üç yıl

75 Yıl9 Ayoldu
Türkiye'de askerlik süresi üç yıla çıkarıldı.
9 sa. 47 dk. 24 sn. önce

Maraş Savunması başladı

97 Yıl9 Ayoldu
Fransızlar'a karşı Maraş'ta destansı savunma başladı.
08 Mart 2016

New York'ta polis grevcilere saldırdı, 129 kadın işçi öldü

160 Yıl7 Ay12 Günoldu
ABD'nin New York kentinde 40 bin dokuma işçisi daha iyi çalışma koşulları istemiyle bir tekstil fabrikasında greve başladı. Ancak polisin işçilere saldırması ve işçilerin fabrikaya kilitlenmesi sonrasında çıkan yangında işçilerin fabrika önünde kurulan barikatlardan kaçamaması sonucunda 129 kadın işçi can verdi. İşçilerin cenaze törenine 10.000'i aşkın kişi katıldı. Bu olay Dünya kadınlar Günü için esin kaynağı oldu.
07 Mart 2016

Türkiye'nin ilk teknik üniversitesi kuruldu

73 Yıl11 Ayoldu
Türkiye'nin ilk teknik yükseköğretim kurumu olan İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ), 4169 sayılı yasayla ismini aldı. Dünyanın en eski teknik üniversitelerinden biri olarak kökeni 1773 yılında kurulan "Mühendishane-i Bahri-i Hümayun"a uzanan İTÜ, yeniden yapılandırıldı. Üniversite inşaat, mimarlık, makina ve elektrik fakülteleri olarak dört ayrı bölüme ayrıldı.
07 Mart 2016

Komedi filmindeki kahkahaya, gürültü gözaltısı

1 Yıl10 Ay18 Gün1 Saat2 Dakika19 Saniyeoldu
Erzurum'da Cem Yılmaz'ın Ali Baba ve 7 Cüceler filminde kahkahayla gülen iki arkadaş, sinemanın çıkışında gözaltına alındı. Çetin Bayram ve Ufuk İnce, filmdeki esprilere yüksek sesle gülünce ön sıradaki S.K. tarafından uyarıldı. Film arasında da iki arkadaşı aynı konuda uyaran S.K., çıkan tartışmanın ardından Yenişehir Polis Merkezi Amirliği'ne giderek şikayetçi oldu. Sinemaya gelen sivil polisler filmin bitmesini bekleyerek Bayram ve İnce'yi hakaret ve çevreyi rahatsız etmekten gözaltına aldı. Karakola götürülen iki arkadaş, ifadeleri alındıktan sonra 03:30'da serbest bırakıldı. (Kaynak: hurriyet.com.tr)
07 Mart 2016

Tek mekanda çekilen '12 Öfkeli Adam' vizyonda

57 Yıl6 Ay6 Gün2 Saat47 Dakika19 Saniyeoldu
Sidney Lumet'in yönettiği ilk film olan 12 Öfkeli Adam (12 Angry Men), ABD sinemalarında gösterime girdiği tarihten (13 Nisan 1957) tam üç yıl sonra Türkiye'de vizyona girdi. 340 bin dolar bütçeli film, bir jüri üyesinin, diğer on bir jüri üyesini şüphelinin suçsuz olduğu konusunda ikna etme çabalarını anlatıyor. Neredeyse sadece bir set kullanılarak çekilmiş olan filmin başında ve sonundaki üç dakikalık gösterim süresi ve bitişikteki lavabo sahneleri dışında, mekan olarak sadece jüri odası kullanılıyor. İki jüri üyesinin mahkeme binasından ayrılmaları esnasında birbirlerine isimlerini söylemeleri dışında hiç isim geçmiyor. Başrollerde ise Henry Fonda, Lee J. Cobb, E. G. Marshall ve Martin Balsam oynuyor.
07 Mart 2016

Mihri Belli, komünist faaliyetler nedeniyle tutuklandı

67 Yıl1 Ay6 Günoldu
ABD'de Missouri ve Mississipi üniversitelerinde iktisat okuduktan sonra, İ.Ü. İktisat Fakültesi'nde asistanlık yapan Mihri Belli, komünist faaliyetlerde bulunmak suçundan yakalandı. Mihri Belli, üniversite gençleri arasında İlerici Gençlik Birliği Teşkilatı adıyla bir komünist dernek kurduğu gerekçesiyle 1944 yılında yargılanmış ve 2 yıl hapse mahkum olmuştu. 1946'da pasaportsuz olarak Türkiye'den çıkarak Marsilya'ya kaçan Belli, Yunan İç Savaşı'na gerilla olarak katılıp, Demokratik Ordu saflarında tabur komutanlığına kadar yükselmişti. Genel Af kanunundan sonra da gizlice yurda giriş yapmıştı.
07 Mart 2016

Belediye kamyonu, belediye başkanının aracına çarptı

1 Yıl10 Ay25 Günoldu
Erzurum'un merkez Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut'un aracına, Büyükşehir Belediyesi'ne ait, asfalt taşıyan bir kamyon çarptı. Kamyon şoförü, çarptığı aracın belediye başkanının olduğunu öğrenince ne yapacağını şaşırdı. Ali Korkut şoförü uyarmakla yetindi. (Kaynak: hurriyet.com.tr)
07 Mart 2016

Gülşen, Murat Varol'dan boşanmak için dava açtı

17 Yıl1 Ay8 Günoldu
Şarkıcı Gülşen, kendisini sürekli yalnız bıraktığı ve şiddet uyguladığı gerekçesiyle, üç yıllık eşi Murat Varol'dan boşanmak için dava açtı.
07 Mart 2016

Erdoğan konuşunca doping almış gibi oluyorum

5 Yıl4 Ay20 Gün11 Saat57 Dakika19 Saniyeoldu
Ayşen Gürcan, Twittter hesabına, "Başbakan'ın konuştuğu salı'larda doping almış gibi oluyorum, içimde bir güç doğuyor ki, koşasım ve peşindeyim diyesim geliyor..." diye yazdı.
07 Mart 2016

Asmalı Konak'ın finali 25.9 reyting aldı

14 Yıl4 Ay4 Günoldu
atv'deki Asmalı Konak dizisinin finali, sokakları boşaltı. Dizinin final bölümü 25.9 reyting oranına ulaştı.
07 Mart 2016

Karısı ilk kez gülünce, gazeteye kutlama ilanı verdi

40 Yıl3 Ay19 Günoldu
Kıbrıs'ta, 4 çocuk sahibi Ahmet Halil İnce adlı yapı ustası, 12 yıldır gülmeyen karısı Şifa gülünce kurban kesip gazeteye ilan verdi. İnce, "İkinci kez gülerse daha çok kurban keseceğim" dedi. (kaynak: Hürriyet gazetesi)